В Україні жінок-парламентаріїв менше, ніж в арабських країнах


В Україні жінок-парламентаріїв менше, ніж в арабських країнах

Україна, як і раніше займає останні місця за кількістю жінок-депутатів, хоча в світі є країни, де жінок у парламентах немає взагалі, пише ZN.UA.

За даними Міжпарламентського союзу, число жінок у парламентах країн світу за останній рік зросло з 19,2% до 19,5% (на кінець 2011 року). В Україні з 450 депутатів Верховної ради всього 36 жінок (8%). Це значно менше, ніж в цілому по Європі (22,3%) і навіть менше, ніж в арабських країнах (10,7%).

У той же час, в лютому нинішнього року міністром охорони здоров'я була призначена Раїса Богатирьова. "Таким чином, через два роки після його формування, в українському уряді з'явилася перша жінка", - нагадує видання.

За даними Міжпарламентського союзу, за останні 10 років (з 2001 по 2011 рік) число жінок-парламентаріїв світі зросло на 40% - з 14% до 19,5%, хоча як і раніше не досягло рекомендованого ООН рівня в 30%. Найкраща ситуація з представництвом жінок у парламентах таких країнах, як Швеція - 45%, ПАР - 44,5%, Андорра - 50,0%.

"Разом з тим, у світі ще є держави, в яких жінки взагалі не представлені у вищих законодавчих органах. Зокрема, немає представниць прекрасної статі в парламентах Саудівської Аравії, Катару, Белізу, Науру", - пише видання.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua