Тігіпко: Реалізація соцініціатів президента, крім іпотеки, вимагатиме 16 млрд грн


Тігіпко: Реалізація соцініціатів президента, крім іпотеки, вимагатиме 16 млрд грн

На реалізацію більшості соціальних ініціатив президента Віктора Януковича в поточному році буде потрібно близько 16 млрд грн, заявив віце-прем'єр - міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко.

"Що стосується надходжень і видаткової частини, то ми повністю обрахували ці ініціативи. Якщо не рахувати стимулів за іпотечним будівництвом, то разом з виплатами по вкладах (Сбербанку к. СРСР), то це близько 16 млрд грн в цьому році", - сказав він журналістам в середу в Києві.

"Ці речі повністю обраховані Міністерством фінансів. Міністерство фінансів має на це кошти", - додав Тігіпко.

На думку Тігіпка, необхідне фінансування можна забезпечити, зокрема, введенням податку на розкіш, а також є можливість для збільшення надходжень до держбюджету від митниці.

Разом з тим, раніше в середу перший заступник голови адміністрації президента Ірина Акімова повідомила, що Міністерство фінансів оцінює озвучені главою держави Януковичем соціальні ініціативи в 8 млрд грн. "Кількість грошей на додаткові соціальні ініціативи президента Мінфін вчора підраховував - потрібно близько 8 млрд грн", - сказала вона.

Як повідомлялося, на розширеному засіданні Кабінету міністрів у середу, присвяченому новим соціальним ініціативам влади, Янукович доручив уряду збільшити мінімум на 100 грн розмір пенсію 9 млн пенсіонерів, які вийшли на пенсію до 2008 року, забезпечити виплату в червні-грудні 2012 року 6 млн вкладникам Сбербанку СРСР компенсацій за знеціненими вкладами у розмірі до 1 тис. грн, провести з квітня 2012 р. перерахунок страхових виплат інвалідам, які отримали травму на виробництві, зробити кроки з активізації програми доступного житла, запровадити європейський підхід до регулювання цін на ліки і низку інших заходів.

Крім того, президент заявив, що в Україні з травня поточного року населення зможе взяти кредити за держпрограмою на купівлю житла під 2-3% річних у гривні терміном на 10-15 років.

"З травня почне працювати державна іпотека - програма кредитування під житлове будівництво. Вартість кредитів для людей буде становити не більше ніж 2-3%. Решту компенсує банкам держава. Терміни таких кредитів будуть розраховані на 10-15 років", - сказав Янукович.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua