Депутати хочуть контролювати вибори по інтернету


Депутати хочуть контролювати вибори по інтернету

Ідея оснастити виборчі дільниці веб-камерами не нова. У січні з такою пропозицією до Центральної виборчої комісії звернувся голова Харківської обласної державної адміністрації Михайло Добкін. Вартість проекту тоді не називалася. У Росії, де на президентських виборах 4 березня камери були встановлені на 90 тис. дільниць, на це знадобилося трохи більше трьох місяців і 25 млрд руб. (6,8 млрд грн). З бюджету виділено 13 млрд руб. (близько 3,5 млрд грн), решту витрат взяв на себе "Ростелеком". За попередніми підрахунками, вартість одного комплекту (ноутбук і дві камери) склала 26 тис. руб. (6,7 тис. грн).

За оцінкою Коновалюка, вартість проекту в Україні, де діятиме близько 33,5 тис. виборчих дільниць, складе 700-800 млн грн. Це втричі дорожче, ніж в Росії, - 22,3 тис. грн за комплект. "Необов'язково це будуть гроші державного бюджету, в Росії, наприклад, частину коштів на це виділила компанія "Ростелеком", - зазначив Коновалюк.

Згідно з документом, терміни і порядок обладнання виборчих дільниць веб-камерами повинен визначити Центрвиборчком. Тим часом у комісії до законопроекту поставилися з недовірою. "До закону "Про вибори" не варто вносити ніякі зміни, я теж маю претензії до цього документа, але є схвалена Радою Європи принципова позиція президента - до парламентських виборів закон змінюватися не повинен", - заявив перший заступник голови ЦВК Андрій Магера. "У Росії веб-камери не допомогли! Якщо влада пре, як танк, ніщо не допоможе!" - сказав народний депутат Сергій Підгорний ("БЮТ-Батьківщина").

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua