Білорусь хоче отримати від МВФ 3,5 млрд доларів на рефінансування старого боргу


Білорусь хоче отримати від МВФ 3,5 млрд доларів на рефінансування старого боргу

Білорусь хотіла б отримати від МВФ 3,5 млрд доларів кредиту і на ці кошти рефінансувати старий борг перед фондом, заявила глава Нацбанку Білорусі Надія Єрмакова в інтерв'ю білоруському державному агентству "Белта". Раніше Білорусь вже отримала від МВФ близько 3,5 млрд доларів кредиту. Деякий час тому Білорусь звернулася до МВФ за новим кредитом до 7 млрд доларів.

"Ми б хотіли поступово отримати 3,5 мільярда доларів на рефінансування старого боргу", - сказала Єрмакова. При цьому вона зазначила, що можливість надання нового кредиту МВФ в значній мірі обставлена політичними умовами. "Представники МВФ, які були тут, не приховують, що в більшій мірі мають вплив політична ситуація і політичні питання, згода країн - учасниць МВФ працювати з Білоруссю за новою програмою", - сказала глава Нацбанку.

Вона заявила, що питання отримання кредиту МВФ для Мінська носить більше іміджевий характер. "Ми обійдемося і без них, але нам треба заробити ті гроші, які ми повинні повернути МВФ. Є інше питання, можливо, навіть більш серйозне - це імідж країни, - сказала Єрмакова. - Якщо з тобою працює міжнародний фінансовий інститут, то ти маєш більший імідж. Але, я вважаю, прийдуть інші інститути: Світовий банк з нами працює, ЄБРР".

Глава Нацбанку зазначила, що не згодна з деякими рекомендаціями місії МВФ, що працювала недавно в Білорусі. Зокрема, з питання стримування заробітної плати. "Що стосується роботи Національного банку та вжитих заходів, місія оцінила їх позитивно, відзначивши, що ми правильно рухалися, приймали правильні рішення. Якихось питань до Нацбанку з їхнього боку немає. Але висновки, які вони зробили з приводу того, що треба загальмувати зростання реальної заробітної плати і, можливо, навіть її знизити, напевно, не вкладаються в нормальне розуміння. Як можна рекомендувати погіршити життя населення?", - сказала вона.

"Заробітна плата у нас для бюджетників запланована у видатковій частині бюджету. Не виплатити її - означає зробити штучний профіцит бюджету. Навіщо це робити? Тим більше що люди-то зарплату повинні отримати", - додала Єрмакова.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua