Депутати Держдуми можуть відстрочити повний перерозподіл між регіонами податків від "Газпрому"


Депутати Держдуми можуть відстрочити повний перерозподіл між регіонами податків від "Газпрому"

Депутати Держдуми можуть прийняти поправку до Податкового кодексу (ПК) РФ, яка вводить в 2012-2014 роках спеціальний порядок розподілу між регіонами податку на прибуток, який буде надходити від "Газпрому" після утворення ним консолідованої групи платників податків.

Відповідну зміну до кодексу пропонує внести депутат Микола Гончар. Ця поправка обговорювалася у вівторок на засіданні податкового підкомітету комітету Держдуми з бюджету і податків.

Закони про трансферне ціноутворення і про консолідованого платника податків були прийняті в 2011 році. Однією з цілей прийняття документів був більш справедливий розподіл податкових доходів регіонів. Зокрема, податок на прибуток в частині, що зараховується до бюджету суб'єкта, від діяльності компаній, що входять в консолідовану групу платників податків, повинен зараховуватися в бюджет того суб'єкта РФ, на території якого компанія веде свою діяльність.

На засіданні голова підкомітету Леонід Симановський зазначив, що після утворення "Газпромом" консолідованої групи платників податків свої доходи від податку на прибуток у цій частині втратять 12 регіонів, в тому числі Москва і Санкт-Петербург. Ці кошти будуть розподілятися в бюджети інших суб'єктів, пояснив депутат.

У свою чергу автор поправки Гончар повідомив, що закон про консолідованого платника податків приймався в кінці 2011 року, коли бюджети регіонів вже були зверстані, і, відповідно, доходи, що випадають після консолідації "Газпрому", не були враховані.

Заступник керівника департаменту економічної політики та розвитку уряду Москви Олена Медведєва повідомила, що влада столиці не змогла врахувати в своєму бюджеті ці доходи, що випадають. Вона додала, що про створення консолідованої групи платників податків заявили три організації, в тому числі "Газпром". Вона сказала, що компанія звернулася до керівництва Росії з проханням внести зміну і передбачити перехідний період з тим, щоб протягом чотирьох років бюджет міста втрачав лише певну суму.

При цьому поправка передбачає часткове вилучення не тільки для бюджету Москви, а й для інших регіонів, які будуть мати доходи, що випадають. Зокрема, суми податкових надходжень будуть відволікатися з бюджетів цих регіонів з коефіцієнтом 0,2 у 2012 році, 0,4 - в 2013 році, 0,6 - в 2014 році і 0,8 - в 2015 році.

Медведєва також додала, що за пропонованими коефіцієнтами, наприклад, в 2012 році, вилучення з бюджету міста складе не 50 млрд рублів, а 11 млрд рублів.

За словами присутньої на засіданні підкомітету заступника глави податкового департаменту "Газпрому" Надії Зіатдінової, прийняття поправки означає для "Газпрому" достатньо складний і витратний порядок розрахунку податків. При створенні консолідованої групи досягається більш справедливий розподіл податків, тобто податки надходять в ті регіони, де зосереджені чисельність і основні виробничі потужності, сказала вона. Введення поправочних коефіцієнтів для "Газпрому" призводить до того, що "ми відходимо від ідеології закону про консолідованого платника податків", додала вона.

Зіатдінова заявила, що до складу консолідованої групи платників податків "Газпрому" увійдуть понад 50 юросіб. "Це більше 4 тис. відокремлених підрозділів в більш ніж 70 суб'єктах РФ. Відповідальному учаснику в особі "Газпрому" потрібно буде розрахувати податки по всіх цих юрособах. Введення додаткового коефіцієнта ще більше ускладнить непростий механізм розрахунку податків", - додала представник "Газпрому".

Депутати поки не стали голосувати за цю поправку, вирішили розглянути її на засіданні підкомітету 12 березня. Вони також домовилися про те, що "Газпром" представить парламентарям свої розрахунки того, як розподілиться податок на прибуток по регіонах після утворення ним консолідованої групи як у випадку прийняття поправочних коефіцієнтів, так і в разі неприйняття цієї поправки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua