Порятунок Греції може подорожчати ще на 50 млрд євро


Порятунок Греції може подорожчати ще на 50 млрд євро

Представники Єврокомісії, Європейського центробанку і Міжнародного валютного фонду, які контролюють перебіг реформ та фінансову ситуацію в Греції, вважають, що Афінам знадобиться ще й третій пакет допомоги. Про це, як пише "РБК daily", повідомив німецький журнал Der Spiegel. Обсяг чергового фінансового вливання в Грецію може скласти 50 млрд євро, тоді як загальна сума двох перших кредитів досягла 240 млрд.

У проекті нещодавньої доповіді експертів "трійки" про перспективи Греції автори звертали увагу на відсутність гарантій того, що вже в 2015 році країна знову зможе самостійно вийти на ринок зовнішніх запозичень. У зв'язку з цим контролери з ЄК, ЄЦБ і МВФ вказували, що в період 2015-2020 років "Греції може знадобитися додаткове фінансування в обсязі до 50 млрд євро". Ймовірно, такий невтішний прогноз припав деяким високопоставленим політикам не до душі, і під тиском Берліна з остаточного тексту доповіді його викреслили.

Погоджений раніше другий пакет допомоги Греції склав 130 млрд євро. Німецький парламент вже схвалив угоду. Однак до того, як ці гроші почнуть надходити на рахунки в Афінах, приватним інвесторам необхідно обміняти наявні у них грецькі бонди на нові грецькі облігації, втративши при цьому до 70% вкладених коштів. Саме цей момент і є вирішальним в загальному плані європейців з порятунку Греції від краху.

Водночас, як стало відомо Der Spiegel, ЄЦБ всерйоз побоюється, що на добровільне списання значної частини грецьких боргів піде лише незначна кількість приватних інвесторів. Мова йде про прощення грекам приблизно 107 млрд євро. Якщо ж з реструктуризацією виникнуть труднощі, то країни зони євро можуть припинити робити внески в пакет допомоги Греції.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua