Держстат: Інфляція в Україні у лютому збереглась на рівні 0,2%


Держстат: Інфляція в Україні у лютому збереглась на рівні 0,2%

Інфляція в Україні в лютому 2012 року третій місяць поспіль склала 0,2%, повідомила Державна служба статистики у вівторок.

Згідно з її даними, у річному вирахуванні інфляція в лютому сповільнилася до 3% з 3,7% за підсумками січня цього року і 4,2% - за підсумками грудня минулого року.

Держстат уточнює, що на споживчому ринку в лютому ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 0,3%. При цьому найбільше (на 5,2%) подорожчали фрукти. На 1,7-0,4% збільшилися ціни на сало, овочі, яловичину, рибу та продукти з риби, маргарин, безалкогольні напої. Одночасно на 3,8-2,0% подешевшали яйця, цукор і рис. На 0,5-0,1% знизилися ціни на продукти переробки зернових, свинину, олію, масло, молоко.

Зростання цін на алкогольні напої, тютюнові вироби на 0,5% було обумовлене, насамперед, підвищенням цін на тютюнові вироби на 0,7%, зазначає відомство.

За його даними, ціни (тарифи) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива зросли на 0,3%, в тому числі плата за гарячу воду, опалення - на 0,9%, водопостачання - на 0,5%, каналізацію - на 0,4%. Разом з цим плата за квартиру знизилася на 0,3%.

Підвищення цін у сфері охорони здоров'я на 0,4% відбулося за рахунок подорожчання амбулаторних послуг на 0,7% та фармацевтичної продукції на 0,4%, йдеться в повідомленні.

Згідно з ним, ціни на транспорт в цілому зросли на 0,1%, при цьому ціни на паливо і мастила та вартість перевезень пасажирським автодорожнім транспортом підвищилися на 0,2%. У той же час відбулося зниження цін на автомобілі на 0,3%.

Держстат вказує, що зростання цін у сфері освіти на 0,6% пов'язане, перш за все, з підвищенням плати за послуги установ дошкільної та початкової освіти на 2,8%.

Як повідомлялося, інфляція в Україні в 2011 році сповільнилася до 4,6% з 9,1% роком раніше і стала рекордно низькою з моменту здобуття незалежності в 1991 році: раніше найкращим результатом було 6,1% за підсумками 2001 року, крім того в 2002 році була зафіксована дефляція - 0,6%.

В останній місяць 2011 року зростання споживчих цін прискорилося до 0,2% з 0,1% в листопаді і 0% в жовтні.

Уряд очікує в 2012 році прискорення інфляції до 7,9%, і на цьому прогнозі побудовано держбюджет цього року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Держстат
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua