iTrader: Зустріч міністрів G20 принесла на ринки песимізм


У понеділок, 27 лютого, торгова сесія на українському фондовому ринку завершилася в червоній зоні. За підсумками дня індекс Української біржі просів на 1,45%, закрившись на позначці 1489,65 базисного пункту.

Протягом першого робочого дня тижня торги на європейських майданчиках проходили з помірним негативом, основною причиною якого стала досить песимістична зустріч міністрів країн G20, що проходила в минулі вихідні. За підсумками цієї зустрічі було прийнято рішення поки не виділяти гроші МВФ, а почекати до квітня поточного року. Крім того, було заявлено, що ЄС має скоригувати свої плани з підтримки переддефолтних країн, очевидно, приклад з "бездонною" Грецією не надихнув представників двадцятки, країни якої зі своїх бюджетів і наповнюють МВФ.

Ніякої особливо важливої статистики протягом дня в Європі опубліковано не було. Однією з подій, на яку звернули увагу трейдери, став звіт британського банку HSBC, прибуток якого виріс на 28% в 2011 році і склав $16,79 млрд., однак це збіглося з прогнозами аналітиків і не змогло надати підтримку ринкам. Акції цього банку сьогодні на європейській сесії просіли майже на 2%. Втрачали в ціні також сьогодні і акції таких банків як Lloyds Banking Group і Bank of Scotland, що було спровоковано повідомленням Financial Times про те, що ці банки, можливо, взяли участь в програмі рефінансування ЄЦБ в розмірі 15 млрд. євро.

"Відкриття американських торгів на тлі слабкої європейської сесії пройшло в червоній зоні, індекси несподівано різко просіли в перші хвилини. Проте трохи пізніше скупа американська статистика допомогла бикам трохи отямитися. Дані щодо ринку нерухомості в США надали підтримку котируванням через півгодини торгів на американській сесії. Після стрімкого зниження на відкритті, індекси США отримали можливість відіграти частину втрат на публікації несподівано сильних даних щодо продажів на первинному ринку житла, де показник, всупереч очікуванням, виріс на 2% у звітному періоді", - говорить Ігор Сабадаха, начальник інвестиційно-аналітичного відділу інтернет-брокера iTrader.

До закінчення європейської сесії індекси DAX і СAС40 знижувалися в середньому на 1%, а американські DJIA і S&P500 намагалися відіграти втрати і знижувалися в середньому на 0,35%. Український ринок явно постраждав від відсутності зовнішнього позитиву. "Бики" виявилися нездатними втримати оборону, і ринок швидко просів нижче за рівень 1500 за індексом UX. Всього ж за підсумками дня індекс UX втратив 21,91 базисного пункту. Лідерами зниження під час сьогоднішньої сесії стали папери Концерну Стирол, які подешевшали на 3%. Акції Центренерго і банку Аваль впали в ціні на 2,94% і 2,89% відповідно. Зростанням завершилися торги лише акціями Єнакіївського метзаводу, які подорожчали на 4,91%. Березневий ф'ючерс подешевшав на 1,97% і торгувався на закритті за ціною 1485,15 грн. Загальний обсяг торгів на Українській біржі сьогодні склав 89 млн. грн., частка термінового ринку склала 50 млн. грн.

Завтра ринки очікує блок макростатистики з Німеччини та Сполучених Штатів Америки, де найбільш важливими даними будуть показники інфляції у ФРН і динаміка замовлень на товари тривалого користування в США.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua