"Сліпі" зразки українського сиру візьмуть закордонні лабораторії — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Сліпі" зразки українського сиру візьмуть закордонні лабораторії

Аграрний ринок
329
"Ті результати досліджень, які ми маємо зараз, дають підстави нам сміливо говорити, що в наших сирах рослинних жирів немає". Таку думку Інституту Горшеніна висловив голова Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України Іван Бісюк напередодні круглого столу "До чого призведе торгова війна України та Росії?".
За його словами, "це не тільки ми говоримо, це говорять і незалежні експерти, і незалежні лабораторії, "Укрметртестстандарт", лабораторії ветеринарної медицини тощо. Але ми повинні звірити наше законодавство щодо методик проведення досліджень".
Бісюк нагадав, що Держветслужба сьогодні звернулася "в деякі інші країни з проханням взяти "сліпі" зразки для того, щоб вони дали нам свої результати, і хочемо порівняти, чи будуть наші результати збігатися з їхніми".
На думку голови Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України, "те, що сталося, - я вважаю, що це звичайний робочий момент. Припинені поставки з трьох підприємств, але на сьогоднішній день на ринок Росії продукцію поставляють 18 молочних підприємств".
"Я вважаю, що все буде добре - у нас є домовленість, міністр Микола Присяжнюк зустрічався з Геннадієм Онищенком, домовилися про те, що ми зараз працюємо на рівні експертів, на рівні умов і ДСТУ, потім ми запрошуємо їх відвідати з інспекцією всі переробні підприємства, які закриті, а якщо захочуть і інші подивитися - ми не будемо заперечувати. І вони сказали, що на підставі цього будуть приймати відповідні рішення", - повідомив чиновник.
При цьому Бісюк вважає, що зараз українське законодавство надто ліберальне для виробників продукції.
За його словами, "законодавство передбачає, що за якість продукції відповідає виробник, переробник, а така структура як Держспоживінспекція повинна контролювати. Вона й контролює - на полиці, а не в процесі виробництва. Санітарно-епідеміологічна служба, яка також згідно із законодавством , як і Держспоживінспекція, бере участь в процесах контролю якості, може проводити дослідження на якісні показники на підприємстві не частіше, ніж один раз на рік. Єдиним документом, який сьогодні засвідчує якість продукції, є декларація виробника, яку скасували влітку 2011 році законом у Верховній Раді, або сертифікат якості, який видає виробник - це як супровідний документ до готової продукції. Там написано, що цей продукт собою являє, згідно з якою документацією або технічними умовами, або іншими регламентами він виготовлений, і там, звичайно, є маркування, яке входить до його складу. Так от, якщо є такий фальсифікат, це вважається порушенням чинного законодавства, але, повинен сказати, що за порушення цього законодавства у нас не дуже суворі покарання, які б спонукали переробника чітко контролювати ці процеси".
Як зазначив Бісюк, "зараз в законопроектах про безпечність та якість харчових продуктів, які готували вже ми - Державна ветеринарна і фітосанітарна служба, та внесення змін до Кримінально-процесуального, в адміністративний кодекс - там уже виробник готової продукції або переробник буде нести серйозні покарання за порушення і якості, і безпеки харчового продукту, в залежності від різних ступенів або наслідків халатності. А поки це майже нічим не карається, ось таке у нас ліберальне законодавство".
У той же час, вважає Бісюк, справу рано переводити в політичну площину. "Якщо ви хочете втратити добру справу, то віддайте це питання на політичні дебати, політики її швидко погублять і поховають нашу міжнародну торгівлю. Це 100%. Бо тоді амбіції вступають в силу, і коли починає переводитися це питання з професійної площини у політичну, а протилежна сторона теж дивиться телебачення і аналізує ситуацію, це починає викликати деякий опір. Тому повинні говорити між собою професіонали. І коли ми прийдемо до висновку, що "коні не винні", що у нас все гаразд і ми вже на 100% говоримо, що це так, тоді, мабуть, потрібно підключати до цієї справи політиків", - заявив експерт.
У свою чергу, президент корпорації УПЕК Анатолій Гіршфельд вважає, що торговельної війни між Україною і Росією на сьогоднішній день немає. Зокрема, коментуючи ситуацію із відмовою Російської залізниці від використання українських вагонів після низки аварій на залізничних шляхах РФ, експерт зазначив: "Можна говорити про домисли, а можна - про формальні речі. Не знаю, що там відбувається з сиром, але вважаю, що і там, і там є процедура сертифікації і свої стандарти. Що стосується вагонів, я подібної заборони не знаю. Тому що, виходячи з тих джерел і з тієї інформації, якою я володію, існує інформація про розломи бічної рами, що призвело до відкликання сертифіката на виробництво цієї продукції. Оскільки продукція не сертифікована, звичайно, вона не може поставлятися на територію РФ".
На думку Гіршфельда, "кожен раз потрібно уважно аналізувати причини тієї чи іншої заборони, в якому полі вони знаходяться - законодавчому чи полі домислів журналістів".
"Я бачу досить чіткі речі: зійшли (з рейок) вагони з розломом бічної рами, і до всіх виробників застосовані заходи перевірки. Якщо виявиться, що у російських виробників не відкликали сертифікати, а в українських - відкликали, тоді це ознаки торгової війни. Поки такої інформації в мене немає", - заявив Гіршфельд.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас