Податкова розробляє і проводитиме власний рейтинг бізнес-клімату


Податкова розробляє і проводитиме власний рейтинг бізнес-клімату

Це своє дослідження податкова планує зробити регулярним і проводити мінімум двічі на рік, або, якщо знадобиться, щокварталу, пише Дзеркало тижня.

Через недостатню репрезентативність рейтингів бізнес-клімату, що використовуються в Україні, Державна податкова служба вирішила створити свій, альтернативний індекс інвестиційної активності, який охопить представників всіх видів бізнесу в Україні. Про це в повідомив голова ДПСУ Олександр Клименко.

"Сьогодні ми разом з дуже відомим і професійним соціологічним центром, використовуючи їх досвід і наукову базу, а також виходячи з наявності у нас контактів з представниками абсолютно всіх видів бізнесу, вибудовуємо власну методологію оцінки якості інвестиційного та бізнес-клімату в країні. Але я підкреслюю, що цю методологію пише не податкова, а визнані професіонали в цій сфері. На виході отримаємо продукт, який буде називатися "Індекс інвестиційної активності". Він і буде тим показником, який охопить і іноземних, і вітчизняних інвесторів", - повідомив Клименко.

"Ми ретельно їх усі (рейтинги, що використовуються в Україні) моніторимо і, незважаючи на об'єктивність методології підрахунків, бачимо і їх недоліки. Вони полягають передусім у недостатній репрезентативності вибірки, що обмежується членами цих організацій. Тому ми сьогодні і вводимо індекс інвестиційної активності, щоб можна було говорити про репрезентативність вибірки", - говорить Клименко.

За словами голови ДПСУ, це своє дослідження податкова планує зробити регулярним і проводити мінімум двічі на рік, або, якщо знадобиться, щоквартально.

При цьому Клименко також підкреслює і важливість "роз'яснювальної роботи", оскільки, за його словами, інвестори "дуже часто залишаються в полоні застарілих стереотипів".

"Тому ми зараз регулярно зустрічаємося з іноземними дипломатами та бізнесменами. Говоримо як про вже зроблене, так і про плани... Безліч проблем, звичайно, залишається. В цьому житті не буває чорного і білого. Але, незважаючи на інерцію мислення, інвестори потроху змінюють свою точку зору, і інвестиції в Україну сьогодні вже йдуть", - резюмує він

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua