Google хоче отримати відсоток від продажів iPhone


Google хоче отримати відсоток від продажів iPhone

Корпорація Google має намір домогтися виплат максимальних роялті з продажів iPhone від корпорації Apple. Офіційну вимогу буде подано на наступний день після закриття операції з придбання інтернет-компанією виробника мобільних пристроїв Motorola Mobility.

Після купівлі мобільного підрозділу Motorola Google стане повноцінним власником всіх її патентів, яких у компанії понад 17 500.

Apple використовує кілька патентованих технологій Motorola в iPhone. У 2010 році Motorola вже подала два позови в американські суди на компанію Apple, звинувативши її в незаконному використанні 18 своїх технологій. Вони стосуються засобів бездротової передачі даних в мережах WCDMA і Wi-Fi, методів синхронізації інформації, сервісу геолокації GPS і бездротового обміну електронною поштою. Позивач наполягає, що перераховані технології незаконно застосовуються в смартфонах iPhone, планшетах iPad, плеєрах iPod Touch, комп'ютерах Mac, в додатках до них, а також в онлайн-службах, зокрема App Store.

Кілька днів тому Motorola заявила, що збирається вимагати з Apple роялті в розмірі 2,25% з продажу кожного iPhone. Якщо відповідну ліцензійну угоду буде укладено, виробник готовий забути про патентні претензії.

Якби роялті діяли вже в 2011 році, гонорари Motorola з продажів iPhone від Apple склали б близько $1 млрд, підрахувала All Things D.

Apple вважає, що вимога Motorola несправедлива, нерозумна і носить дискримінаційний характер.

Про придбання Motorola Mobility інтернет-концерн Google оголосив у серпні 2011 року, сума угоди становить $12,5 млрд. За даними The Wall Street Journal, міністерство юстиції США готове схвалити поглинання на наступному тижні.

Google купує Motorola Mobility з 63-відсотковою націнкою до ринку. За оцінками експертів, це "нормальна премія" за пакет патентів, який дозволить конкурувати з усіма великими виробниками смартфонів. Купівля допоможе Google в патентних війнах з конкурентами, які звинувачують корпорацію у тому, що Android був створений на основі досліджень інших компаній. Android від Google - система програмного забезпечення з відкритим вихідним кодом, яка спирається на деякі непатентовані функції, які Google не створював.

Нове придбання Google дозволить йому не тільки захищатися від конкурентів, але і пред'являти їм свої претензії. "З моменту оголошення угоди з придбання Motorola Mobility в серпні минулого року ми чули питання про те, чи будуть основні патенти Motorola Mobility ліцензуватися на умовах FRAND (справедливі, обґрунтовані та недискримінаційні) після того, як ми закриємо угоду, - цитує Washington Post повідомлення Google. - Відповідь проста: будуть".

Google згоден з поточною практикою Motorola щодо ліцензування патентів на суму 2,25% з чистих продажів кожного пристрою, роз'яснив заступник головного юриста Google Аллен Ло в листі президенту Інституту інженерів електротехніки й електроніки (IEEE) Гордону Дею.

Але експерти не впевнені, що Google вдасться домогтися свого. За словами експерта FOSS Patents Флоріна Мюллера, "2,25% з продажів товару абсолютно не відповідає концепції FRAND та ринковій практиці". У базі даних Європейського інституту телекомунікаційних стандартів 117964 патенти, які зареєстровані на 175 компаній. Якщо кожна з них буде вимагати 2,25% кожен раз, коли конкурент хоче створити пристрій, що працює на технології іншої компанії, виробництво зупиниться, констатують експерти.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua