Українського вченого підозрюють у шпигунстві для США


Українського вченого підозрюють у шпигунстві для США

Директор Інституту сорбції та проблем ендоекології (ІСПЕ) академік НАН України Володимир Стрелко заявив, що СБУ підозрює його у витоку за кордон секретної інформації. 19 грудня, коли Стрелко перебував у відрядженні в США, співробітники СБУ вилучили комп'ютер в його приймальні. Вчений стверджує, що дії СБУ були інспіровані його недоброзичливцями.

За його словами, раніше йому доводилося відстоювати інститут в боротьбі з рейдерами, які також залучали на свою сторону силовиків.

За словами Стрелко, під час візиту співробітників СБУ він перебував у відпустці, до того ж далеко за межами батьківщини, в США. Відпусці передувало службове відрядження на фірму MEL Chemicals, що займається розробками і виробництвом сорбентів для екології та медицини, зокрема для фільтрів тонкої очистки питної води від миш'яку і фільтрів для "штучної нирки".

"Я, як завжди (під час відпустки - ред.), запитував у співробітників інституту через комп'ютер у своїй приймальні потрібні мені публікації і деякі матеріали досліджень, посилав письмові розпорядження по роботі, готував інформацію про інститут в I-net, намагався оформити міжнародний науковий проект по радіохімії і багато чого іншого", - розповів Стрілко. "І цією, всім відомою в інституті особливістю моєї "відпустки" скористалися, щоб за допомогою заангажованих співробітників СБУ чинити на мене тиск як на директора, залякати, ізолювати від інституту і дезорганізувати актуальні роботи по сорбентах для медицини і для вирішення екологічних проблем Чорнобиля. Ні на йоту не сумніваюся, що ця акція була інспірована", - додав він.

Стрелко повідомив, що раніше СБУ вже проводила перевірки в інституті, і навіть порушила кримінальну справу за фактом розтрати службовими особами ІСПЕ чужого майна в особливо великих розмірах. Однак, на його думку, останній візит силовиків не пов'язаний з попередніми перевірками.

"Схоже, що якісь впливові люди використовували співробітників відомства, немов дівчаток за викликом. На таку думку наводить, зокрема, те, що на вимогу заступника директора інституту пред'явити припис про перевірку витоку інформації з інституту (який не веде таємних робіт!) обтічний документ з відповіддю був доставлений посильним тільки через кілька днів", - зазначив він. "До речі, кілька років тому ми відстояли інститутські приміщення і територію в боротьбі з псевдоінвесторами-рейдерами, з недобросовісними фірмами і багато іншого. І наші опоненти із завидною регулярністю організовували візити непрошених гостей з СБУ", - додав Стрелко. У відповідь на інформаційний запит ZN.UA, управління СБУ в м. Києві підтвердило факт перевірки законності дій співробітників ІСПЕ в процесі передачі інформації (наукових праць, у т.ч. досліджень, що проводяться в зоні відчуження ЧАЕС) по каналах мережі Інтернет. У той же час, в СБУ спростували, що 19 грудня їхні співробітники проводили в інституті слідчі дії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua