Тимошенко не буде просити про помилування


Тимошенко не буде просити про помилування

Екс-прем'єр України, лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко не буде подавати прохання про помилування, заявляє захисник екс-прем'єра, народний депутат від "БЮТ-Батьківщина" Сергій Власенко. Як зазначив Власенко, найбільш прийнятний варіант звільнення Тимошенко до парламентських виборів - це рішення Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ, пише ZN.UA.

Захисник розповів про декілька варіантів розвитку подій, при яких Тимошенко зможе взяти участь у парламентських виборах, які повинні пройти восени 2012 року. "Є кілька варіантів. Перший - рішення Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ .... Суд, який повністю підконтрольний адміністрації президента. Скасування Вищим спеціалізованим судом безмежного вироку, винесеного Кірєєвим (суддя Печерського районного суду Родіон Кірєєв - Ред.), і, відповідно, визначення Апеляційного суду - найпростіший шлях для всіх. Янукович (президент України Віктор Янукович - Ред.) продемонструє нібито незалежність судової системи", - сказав Власенко.

"Є інший шлях, про який говорять у ЗМІ - помилування. Але це в даному випадку спірний шлях. Вона не буде звертатися до цієї людини (Януковича - ред.). Вона не здійснювала злочини. Деякі припускають, що Янукович ухвалить рішення про помилування Тимошенко без її звернення. Чи прийме його Юлія Володимирівна - інше питання", - зазначив захисник.

Третім шляхом Власенко назвав рішення Європейського суду з прав людини. При цьому він зазначив, що це рішення не обов'язково має бути імплементовано Верховним судом.

Говорячи про терміни рішення Європейського суду, Власенко сказав: "Ми цього не знаємо. Єдина дата в цій справі - дата закінчення комунікації з українським урядом. Це 23 березня 2012 року. Після цієї події повинні розвиватися так. Заявнику виділяється чотири тижні на доповнення до скарги. Потім, якщо так вирішить суд, для уряду відводиться до чотирьох місяців на додаткові питання і відповіді. Після цього має бути винесене рішення. Як скоро? Може, через тиждень, може, через місяць".

"Ми не будемо чекати чотири тижні. Ми бачили питання, які поставив Європейський суд по першій частині скарги. Передвиборна кампанія починається, якщо я не помиляюся, в середині липня. Тож теоретично ми можемо встигнути", - підкреслив захисник. Печерський районний суд Києва 11 жовтня 2011 р. засудив Тимошенко до 7 років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009-му році. Вона відбуває покарання в Качанівській колонії в Харкові.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua