Експерт: Підстав для обмеження експорту пшениці немає


Експерт: Підстав для обмеження експорту пшениці немає

Сьогодні в Україні немає підстав для заборони чи обмеження експорту пшениці. Таку думку висловив президент Українського клубу аграрного бізнесу Алекс Ліссітса, пише УНН.

"Нема жодних підстав сьогодні для заборони експорту пшениці з України. Експортується пшениця дуже слабо і потрібно дивитися на те, якими кроками експортувала Росія за останні півроку. Однак там не говорять, що потрібно обмежувати продаж пшениці. Тому виникає аналогічне питання, чому Україна зараз повинна обмежувати експорт пшениці, коли ми не знаємо, які будуть посіви, які будуть рослини? Тобто, до березня нам нема про що говорити", - зазначив президент УКАБ.

Ліссітса також зазначив, що в Україні є великі перехідні залишки. Треба враховувати, за його словами, що в минулому році Аграрному фонду були виділені значні кошти для того, щоб забезпечити продовольчу безпеку держави. В цьому році теж передбачено велике фінансування. "Тому виникає питання: де проблема і чому держава не може забезпечити продовольчу безпеку в Україні при наявності таких інструментів як Аграрний фонд, в якому на цей рік передбачено близько 5 мільярдів гривень", - підкреслив експерт.

"Я не бачу ніяких перешкод тому, щоб зараз спокійно експортувати зерно, а не лякати іноземних інвесторів, не лякати ринок... Адже зараз давайте налякаємо - ціни внутрішні впадуть. Хто програє - програють фермери. А на носі посівна кампанія. І чим сіятимуть аграрії - про це ніхто не думає", - підсумував Ліссітса.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua