Платина за тиждень подорожчала на 5%, паладій на 1,6%


Платина за тиждень подорожчала на 5%, паладій на 1,6%

Платина за тиждень торгів на LME подорожчала на 5,1%, паладій - на 1,6%, повідомляється в бюлетені найбільшого світового дистриб'ютора платиноїдів Johnson Matthey.

Підвищувальний тренд цін на платиноїди ослаб в минулий понеділок у зв'язку з тим, що китайські інвестори фіксували прибуток після завершення новорічних свят в цій країні. Оголошення в середині тижня про рекордний рівень безробіття в країнах єврозони також не додало покупцям платини і паладію оптимізму, але їх настрій все ж був достатній для того, щоб ціни перевищили рівні $1600 і $700 за унцію відповідно. Ціни були підкріплені побоюваннями з приводу обмеження пропозиції платиноїдів на ринку у зв'язку зі страйками в Impala Platinum і прогнозованим падінням виробництва платиноїдів "Норильського нікелю" (РТС: GMKN).

Південноафриканська шахта Rustenburg (Impala) була, як і раніше, закрита через страйк робітників на минулому тижні. Impala звільнила 13 тис. страйкарів-робітників, в результаті чого загальне число звільнених склало 17,2 тис. осіб. Побоювання з приводу обсягу пропозиції на ринку посилилися після оголошення іншого великого виробника платини, Aquarius Platinum, про скорочення виробництва платиноїдів в IV кварталі 2011 року на 4% до попереднього періоду.

Спираючись на зростання продажів в американському автопромі і відновлення активності спекулятивних інвесторів в останні тижні, паладій під час тижневих торгів долав рівень $700 за унцію - вперше з вересня 2011 року. Паладій також був підтриманий інформацією про можливе зниження випуску цього металу найбільшим його виробником, "Норнікелем".

Родій на тижні набрав ще $50 і вийшов на рубіж $1475.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua