395
Україна завершила перший етап переходу до цифрового телебачення
Україна завершила перший етап переходу від аналогового до цифрового телебачення. Про це заявив голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Володимир Манжосов на прес-конференції "Результати перевірки виконання ліцензійних умов щодо створення мережі цифрового ефірного телебачення в Україні компанією "Зеонбуд".
Як повідомляє ТСН, за словами представників Нацради з питань телебачення і радіомовлення, перевірка підтвердила успішне завершення першого етапу - мережа розгорнута на території всієї країни і вже передає цифровий сигнал 22 телекомпаній в тестовому режимі. Сигнал з ефіру приймається якісно і стабільно, що було продемонстровано на встановленому моніторі.
За словами Манжосова, компанія "Зеонбуд", незважаючи на скепсис, що існував в суспільстві, фактично за 11 місяців виконала всі взяті на себе зобов'язання, побудувавши, до того ж, найбільшу в Європі мережу цифрового ефірного мовлення.
"664 передавача на 166 передавальних станціях забезпечують цілодобове мовлення 4 національних мультиплексів. Мережа технічно повністю готова до мовлення у форматі як стандартної, так і високої якості. Основна увага приділяється надійності роботи обладнання. Багато систем продубльовані, а також здійснюється постійний моніторинг якості сигналу на всіх передавальних станціях", - поділився подробицями генеральний директор ТОВ "Зеонбуд" Віктор Галич.
Він також додав, що, завдяки взаємодії з Концерном РРТ та Українським державним центром радіочастот, вдалося вирішити і таку важливу проблему, як забезпечення "мирного" співіснування аналогового і цифрового мовлення, враховуючи складність розподілу частот.
Загальний обсяг інвестицій компанії в проект склав 134 млн доларів США.
"Таким чином, можна говорити про завершення першого важливого етапу переходу України до цифрового телебачення. Втім, остаточне впровадження цифри в українському телеефірі відбудеться тоді, коли кожен наш співвітчизник зможе безперешкодно користуватися цією новітньою і якісною послугою", - зазначив голова Національної ради.
Як відомо, держава зобов'язалася забезпечити можливість для громадян України приймати цифровий сигнал безкоштовно. У той же час, перехід на нову якість мовлення зажадає від населення певних разових витрат на придбання приймачів-декодерів сигналу або так званих сет-топ-боксів.
Як повідомив голова Держкомітету з телебачення і радіомовлення Олександр Кудрінович, для малозабезпечених домогосподарств передбачена державна допомога. У державному бюджеті України на 2012 рік вже виділено на ці цілі 350 млн 120 тис. грн. Цих коштів вистачить, щоб забезпечити сет-топ-боксами більше 800 тисяч сімей. Ще 700 тисяч сімей отримають декодери в наступному році.
Крім того, в лютому в Україну надійде перша партія сет-топ-боксів кількістю до 200 тис. шт. для вільного продажу всім охочим. Його вартість складе близько 400 грн. Кудрінович також висловив упевненість в тому, що держава з метою здешевлення сет-топ-боксів розгляне можливість скасування ввізного мита.
За матеріалами: УНІАН
Поділитися новиною