Соколовський: Газові контракти не переглянуть до 2019 року


Соколовський: Газові контракти не переглянуть до 2019 року

Укладені в 2009 році урядом Юлії Тимошенко газові контракти з Росією не будуть переглянуті до 2019 року.

Таку думку висловив експерт з енергетичних питань Богдан Соколовський.

"Я думаю, що ні в цьому році, ні в наступні - до 2019 року, контракти по суті своїй не будуть переглянуті. За формою - можливо, але це буде бутафорія, не більше. Росіяни не мають жодної мотивації до цього - без серйозних поступок стратегічного характеру з нашої сторони", - зазначив він.

Як повідомляє УНІАН, експерт також заявив, що одним з аргументів на користь перегляду газових контрактів росіянами міг би стати перехід нашої країни на енергозберігаючі технології. "Це означає реструктуризацію, треба перепрофілювати деякі галузі економіки. Ми споживаємо газу на душу населення, можливо, більше від всіх у світі. Сусідня Польща, яка мало відрізняється по населенню, споживає всього 15 млрд кубів газу, і непогано живе. А ми споживаємо до 70 мільярдів кубів газу", - вважає Соколовський.

Другий аргумент, на його думку, це наявність інших джерел і шляхів постачання газу. А третій - збільшення видобутку власного газу. "Сюди відносимо шахтний метан, сланцевий газ і збільшення видобутку на суші. Все це треба робити, а не тільки говорити про це. Я дуже сподіваюся, що найближчим часом до цього дійдуть руки", - сказав експерт.

При цьому, на думку Соколовського, для того, щоб накопичити необхідні аргументи для успішних переговорів з Росією, Україні знадобиться років 5-7. "Якраз підійде час нових контрактів з Росією. І тоді, коли у нас є аргументи, домовитися з росіянами дуже просто ринковими методами: або ми беремо газ на тих умовах, які нас влаштовують, або не беремо взагалі - візьмемо в іншому місці. Але потрібно мати такі місця", - вважає він.

Коментуючи інформацію, що з'явилася в ЗМІ, про те, що "Газпром" сьогодні робить все, щоб не допустити розробки родовищ сланцевого газу в Європі, експерт зазначив: "Існує досвід компаній, які в цьому (видобутку сланцевого газу) вже показали свою ефективність. Зокрема, американські компанії з видобутку сланцю в Америці. Вони зараз активно працюють у Польщі, в інших країнах, з георозвідки запасів. Думаю, що "Газпром" зараз, шляхом всякої дипломатії - і відкритої, і закритої, - робить все можливе, щоб залишатися монополістом. Це його природне бажання. З іншого боку, якщо це екстраполювати на нашу ситуацію, то ми повинні знати наміри "Газпрому", враховувати їх, і розвивати те, що нам вдається розвивати".

Нагадаємо, Україна вже майже півтора роки добивається зниження ціни на російський газ, називаючи чинні контракти від 2009 року "кабальними". Росія в обмін на зниження ціни хоче отримати доступ до управління українською газотранспортною системою. Київ і Москва не відкидають, що в результаті переговорів може бути створений консорціум з управління українською ГТС, однак формат такого консорціуму поки не визначений. Україна наполягає, щоб до консорціуму увійшла європейська сторона.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua