Янукович: Україна купує газ за найвищою в світі ціною


Янукович: Україна купує газ за найвищою в світі ціною

Сьогодні, 27 січня, під час восьмого Українського ланчу, організованого Фондом Віктора Пінчука в Давосі, президент Віктор Янукович заявив, що Україна закуповує газ за найвищою в світі ціною.

"Україна має найвищу ціну на газ у світі. Такої ціни, як в Україні, на газ немає. Я багато разів ставив це питання собі, нашим російським партнерам і всім, хто мав до контракту ("газового" контракту) 2009 року прямий стосунок: "Чому і за що покарали Україну?" Мені ніхто на це питання не знайшов відповіді. На нього нам необхідно буде знайти відповідь найближчим часом", - сказав глава держави, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як зазначив Янукович, ситуація в газовій сфері має всі ознаки загрози національній безпеці.

"Сьогодні ми покриваємо всього 50% оплати за газ за рахунок збору коштів від його реалізації, хоча всі споживачі платять 100%. Ми навантажили промисловість під зав'язку, поставивши на межу конкурентоспроможності різні галузі промисловості України. Багато з них працюють на межі рентабельності. Нам більше нікуди "вантажити" ціною на газ населення і ЖКГ", - сказав він.

На думку президента країни, компроміс в "газовому" питанні все ж неминучий.

"Ми два роки перебуваємо в переговорному процесі. І Росія, і Україна розуміють: ми приречені прийняти це рішення, знайти компроміс. Процес йде, але поки рішення немає", - зазначив він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua