EastOne: Невизначеність ціни на газ стримує інвестиції у видобувний сектор України


EastOne: Невизначеність ціни на газ стримує інвестиції у видобувний сектор України

Невизначеність майбутньої ціни на імпортний природний газ стримує інвестиції у видобувний сектор України, сказав генеральний директор - президент EastOne Геннадій Газін агентству "Інтерфакс-Україна" в кулуарах п'ятого "круглого столу" з питань філантропії в п'ятницю в Давосі, організованого фондом Віктора Пінчука.

"Ми беремо "газпромівську" ціну на газ - і це наша гранична ціна, за якою ми можемо продавати. Інвестиційна програма неймовірно чутлива: умовно кажучи, при ціні $200 за 1 тис. куб. м багато свердловин стають економічно неокупними. Якщо ціна $350 - вони стають економічно обґрунтованими. Оскільки кожна свердловина - це $15 млн, з якоюсь імовірністю неуспіху, то це непрості рішення: зробити сім-вісім свердловин - це інвестувати $100 млн і більше", - зазначив він.

Водночас, за словами Г.Газіна, EastOne продовжує розвивати свої газовидобувні активи.

"Ми зараз буримо кілька свердловин. І це не програма мінімум: наступні два-три роки нам зрозуміло, що робити. Програма не дуже амбітна, але нормальна, здорова програма, хоча вона могла б бути набагато більш агресивною. У нас є декілька родовищ, які мають більше невизначеності і вищі ризики. Там де ми буримо, ми більш-менш розуміємо", - сказав співрозмовник агентства.

EastOne також розглядає питання видобутку нетрадиційного газу в партнерстві з компаніями, що володіють необхідними технологіями.

Як повідомлялося, інвестиційно-консалтингова група EastOne Віктора Пінчука контролює велику нафтогазовидобувну групу "Гео Альянс".

"Гео Альянс" належить близько 16 ліцензій на видобуток природного газу і нафти, які, в основному, знаходяться в Дніпровсько-Донецькому басейні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua