Аналітики: В 2012 році Європу накриє хвиля корпоративних дефолтів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Аналітики: В 2012 році Європу накриє хвиля корпоративних дефолтів

Казна та Політика
1074
Непроста ситуація на боргових ринках і необхідність банків виводити активи зі своїх балансових рахунків заради відповідності новим вимогам до власного капіталу можуть призвести до зростання банкрутств серед європейських корпоративних позичальників у цьому році. Становище багатьох компаній ускладнюють близькі терміни погашення кредитів, рефінансувати які на вигідних умовах вийде далеко не у всіх. Про це пише "РБК daily".
Кількість корпоративних дефолтів європейських позичальників може зрости в 2012 році майже в два рази, в порівнянні з показниками попереднього року, стверджують аналітики агентства Standard & Poor's (S&P). За їхнім базовим прогнозом, відсоток банкрутств серед компаній зі спекулятивним рейтингом ("BB+" або нижче) складе 6,1% проти 4,8% торік. В абсолютних значеннях цей показник дорівнює 41 компанії. У разі збільшення проблем світової економіки, імовірність чого S&P оцінює в 40%, частка дефолтів європейських емітентів виросте до 8,4%. Втім, ця цифра залишиться значно нижчою від піку кризи в 2009 році - 14,7%.
Одна з причин нинішнього тренда - наближаються терміни погашення позик багатьох компаній. S&P оцінює, що до 2015 року корпоративні емітенти зі спекулятивним рейтингом (усього 676 компаній в Європі) повинні будуть погасити або рефінансувати заборгованість на суму 230 млрд євро, причому значна частина виплат припаде вже на цей рік. У той же час європейські кредитори стають все більше перебірливими в плані вибору позичальника - вимоги до них зростають буквально з кожним днем. "Позичати у банків зараз стало непростою справою. З огляду на підвищення вимог до капіталу, кредитні організації стали винятково вибагливими на рахунок того, кому вони позичають гроші. У зв'язку з цим 2012 рік стане дуже важким у плані залучення коштів", - вважає директор DC Advisory Partners Ендрю Кліленд-Богл.
Останні стрес-тести європейських банків показали, що місцевим організаціям не вистачає 115 млрд доларів власних коштів. Виправити ситуацію можна не тільки за рахунок залучення інвесторів, але і за рахунок скорочення власних активів, що багато банків і вибирають, активно знижуючи обсяги кредитування. Фахівці Royal Bank of Scotland Group оцінюють, що в найближчі три-п'ять років європейські кредитори скоротять обсяг активів на своїх балансових рахунках з 26,5 до 21,4 трлн євро.
Ще однією причиною, що пояснює небажання банків кредитувати бізнес, можна назвати поточну монетарну політику ЄЦБ. Зберігаючи ставку на рекордно низькому рівні, регулятор насичує банківську систему дешевою ліквідністю, яка використовується компаніями не для кредитування реального сектора, а для скуповування низькодохідних, але вельми надійних державних облігацій найбільших економік зони євро. Іншим способом примножити капітал є депонування коштів в ЄЦБ - минулого вівторка банки розмістили на рахунках регулятора рекордні 528 млрд євро.
Варто зазначити, що тенденція до зростання кількості корпоративних дефолтів, швидше за все, проявиться і в США, де вже встигло прогриміти гучне банкрутство компанії Kodak. Згідно з прогнозом S&P, в 2012 році про свою неспроможність повинні оголосити понад 60 американських компаній (проти 39 у 2011 році). З подібною думкою згоден і легендарний економіст Едварт Альтман, що здобув світову популярність після створення математичної формули, що вимірює ступінь ризику банкрутства кожної окремої компанії (Z score model). Він прогнозує, що рівень дефолтів серед корпоративних позичальників у США виросте в 2012 році з 1,32 до 4,28%.
За матеріалами:
РБК
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас