Єврокомісія оцінює вартість Nabucco в 10 мільярдів євро


Єврокомісія оцінює вартість Nabucco в 10 мільярдів євро

Учасники проекту газопроводу Nabucco (Набукко) зможуть розрахувати його вартість в 2012 році, але раніше вони хочуть дочекатися рішення Азербайджану про надання ресурсів газу для поставок, сказав Рейтер голова керівного комітету проекту Вернер Аулі, передає Рейтер.

За його словами, Азербайджан ухвалить рішення про постачання по Nabucco, призначеному для постачання Європи каспійським газом в обхід Росії, у першому півріччі 2012 року.

Раніше Азербайджан планував у кінці 2011 року визначити маршрут експорту основних ресурсів газу з родовища Шах-Деніз, одним з напрямків для якого може стати Nabucco.

Як тільки буде прийнято рішення про постачання, можна буде розрахувати остаточну вартість Nabucco, сказав Аулі, додавши, що учасники консорціуму готові розглядати злиття з іншими подібними проектами.

За газ з азербайджанського родовища Шах-Деніз конкурують три газопровідні проекти, які передбачають постачання газу до Європи - Nabucco, TAP і ITGI. У консорціум Nabucco входять австрійська компанія OMV, німецька RWE, угорська MOL, румунська Transgaz, болгарська Bulgargaz і турецька Botas.

Свій проект доставки газу на південь Європи - конкурує з Nabucco Південний потік - планує і російський Газпром.

Єврокомісія оцінює вартість Nabucco, який планується запустити в 2017 році, в 10 мільярдів євро, проте деякі учасники проекту вважають, що він може обійтися втричі дорожче.

З початку роботи над проектом Nabucco світовий ринок газу змінився, зокрема, комерційну привабливість отримав видобуток з нетрадиційних джерел, включаючи сланцевий газ.

Єврокомісія раніше висловлювала готовність обговорити злиття кількох проектів, що конкурують за газ з другої фази Шах-Деніза, чиї сумарні запаси оцінюються в 1,2 трильйона кубометрів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua