Інвестори довіряють ринкам та економіці США більше, ніж європейським — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Інвестори довіряють ринкам та економіці США більше, ніж європейським

Казна та Політика
205
Інвестори все більше висловлюють довіру до ринків США, відзначаючи стан американської економіки як істотно більш стабільний, ніж у найбільших країн Європи або Азії.
За даними квартального опитування, проведеного агентством Bloomberg, приблизно 48% респондентів вважають, що американські ринки увійдуть в 2012 році в число світових лідерів. Такий відсоток впевнених у ринках США став найкращою оцінкою з 2009 року, коли агентство вперше почало практику подібних опитувань.
При цьому друге місце за популярністю розділили ринки Бразилії та Китаю, хоча число їх прихильників вдвічі менше, ніж у США.
У той же час половина учасників опитування впевнена у поліпшенні стану американської економіки, проте лише 18% можуть сказати те ж саме про світове зростання. Відзначимо, у вересні поліпшення в США відзначали лише 10% респондентів.
Інвестори, як і раніше, вважають єврозону найгіршим регіоном для інвестицій в майбутньому році (48%), враховуючи боргову кризу в ЄС. При цьому 67% респондентів прогнозує, що будь-яке поліпшення ситуації в єврозоні найближчим часом виявиться тимчасовим і криза знову поглибиться.
Старший аналітик ринків з фіксованою прибутковістю з RBC Wealth Management Пол Вінгарт порадив вкладникам інвестувати в межах США. "Різниця між США і Європою зараз майже як різниця між днем і ніччю", - вважає він.
Найоптимістичніші прогнози щодо ринків США висловили самі американці: кількість позитивно налаштованих респондентів зросла до 62%, в порівнянні з 53% у попередньому опитуванні. При цьому чверть опитаних з єврозони також вибрали США.
І все ж 81% інвесторів вірять в те, що єврозону не чекає колапс в цьому році, а 64% сподіваються, що в європейському фінансовому секторі не буде катастрофи.
На думку одного з учасників опитування, світ в найближчому майбутньому "чекає розвиток на двох швидкостях". Такі очікування відображені і в прогнозах для фондових ринків: 59% інвесторів очікують зростання індексу Standard & Poor's 500 у найближчі шість місяців, тоді як 43% прогнозують зниження Euro Stoxx 50 за той же період. Третина респондентів збирається збільшувати вкладення в долари, але лише 9% готові ризикнути більшим, вкладаючи в євро.
Все більше інвесторів віддають перевагу акціям: фондовий ринок цього року вважають найперспективнішим вже 46% учасників опитування, що є максимальним значенням за всю його історію. Сировинні ринки приваблюють 13% респондентів, золото - 12%, валюта - 11%.
При цьому чотири п'ятих учасників опитування вважають виправданим зниження рейтингів Франції агентством Standard & Poor's в січні. На підтримку погіршення оцінки кредитоспроможності Іспанії висловилися 90% респондентів, Італії - 89%. Зниження рейтингу США в серпні минулого року схвалили 71% респондентів, стільки ж висловили впевненість в тому, що Німеччині не загрожує втрата найвищого кредитного рейтингу ААА.
Що стосується роботи керівників найбільших світових центробанків, її оцінили досить високо: діяльність глави Федерального резерву Бена Бернанке схвалили 69% респондентів, голови Європейського центрального банку Маріо Драгі - 70%. При цьому понад 60% опитаних очікують подальшого пом'якшення грошово-кредитної політики (в тому числі за рахунок викупу держоблігацій) в США, єврозоні і Великобританії.
Успіхи світових лідерів на економічному терені були оцінені по-різному. Президенти США і Франції, а також прем'єр-міністр Японії Йосіхіко Нода не користуються підтримкою інвесторів, тоді як робота глав урядів Великобританії та Німеччини і голови КНР Ху Цзіньтао була схвалена респондентами.
В опитуванні Bloomberg, що проходило 23-24 січня, взяли участь 1209 інвесторів, аналітиків і трейдерів. Опитування проводилося за допомогою американської аналітичної компанії Selzer & Co.
Нагадаємо, нещодавно повідомлялося, що знайомі інвесторам європейські проблеми та подальші хвилювання на ринках можуть повторитися і в 2012-му.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас