Вчені створили магнітний миючий засіб — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Вчені створили магнітний миючий засіб

39
Вченим з Брістольського університету вдалося вперше створити поверхнево-активну речовину (ПАР) з магнітними властивостями, яка в перспективі може бути використана для боротьби з нафтовими забрудненнями.
Поверхнево-активні речовини - особливі сполуки, які викликають зниження поверхневого натягу на межі розділення фаз. Останнє веде до зниження енергії, необхідної для утворення цієї самої межі розділення фаз. Як наслідок, наприклад, вони полегшують формування піни, тому й використовуються, серед іншого, в миючих засобах, пише Lenta.ru.
До певного моменту зі зростанням концентрації у воді ПАР накопичуються на поверхні розділення середовищ. При перевищенні критичного порога ці речовини починають утворювати ніби грудки в товщі води, що називаються міцелами. Зазвичай вони влаштовані як сфери, на поверхні яких розташовується гідрофільна частина молекули поверхнево-активної речовини, а гідрофобна частина лежить всередині сфери, хоча можлива і зворотна схема.
За типом гідрофільних груп, що входять до складу ПАР, вони діляться на іоногенні й неіоногенні. Вчені досить давно підозрювали, що іоногенні ПАР можуть мати магнітні властивості. Вчені вирішили "посилити" гідрофільні групи. Для цього вони розчиняли залізо в ПАР, що містять хлорид- і бромід-іони. За словами вчених, їхні поверхнево-активні речовини нагадували за складом ті, які використовуються в кондиціонерах для білизни. У результаті вченим вдалося отримати речовину з магнітними властивостями. Так, наприклад, вони примушували її переміщатися під впливом магніту всередині труби, де разом з ПАР було декілька інших рідин.
ПАР, якими можна буде управляти за допомогою магнітів, становлять значний інтерес для промисловості. Зокрема, поверхнево-активні речовини використовують для очищення нафтових забруднень. Після того, як ПАР зробили свою справу, необхідно їх видалити з середовища. Використання магнітів, на думку вчених, видається цілком раціональним способом. У той же час учені відзначають, що зараз створена ними речовина далека від практичного застосування.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас