760
КС розтлумачив, яка інформація в Україні є конфіденційною
Збір, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про громадянина без його згоди є втручанням у його особисте і сімейне життя і допускається лише у випадках, передбачених законом.
Це випливає з рішення Конституційного суду, прийнятого 20 січня і оприлюдненого у вівторок.
"Збір, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди державою, органами місцевого самоврядування, юридичними або фізичними особами є втручанням у її особисте і сімейне життя. Таке втручання допускається виключно у випадках, передбачених законами, і тільки в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини", - йдеться в рішенні КС.
Згідно з рішенням, інформацією про особисте та сімейне життя людини є "будь-які відомості і дані про відносини немайнового та майнового характеру, обставини, події, відносини, пов'язані з особою і членами її сім'ї, за винятком передбаченої законом інформації, що стосується здійснення особою, яка обіймає посаду, пов'язану з виконанням функцій держави або органу місцевого самоврядування, посадових або службових повноважень".
"Така інформація про особу є конфіденційною", - йдеться в рішенні КС.
До КС з даного питання звернулася Жашківська районна рада Черкаської області, яка у своєму поданні просила дати офіційне тлумачення положень частин першої, другої статті 32, частин другої, третьої статті 34 Конституції України.
Жашківська райрада просила роз'яснити, що треба розуміти під інформацією про сімейне життя, і чи відноситься така інформація до конфіденційної, чи є збір, зберігання і використання інформації про особу втручанням у її особисте і сімейне життя.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною