Біржі набрали хід — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Біржі набрали хід

Фондовий ринок
331
За попередніми даними Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, обсяги біржових операцій в 2011 р. склали 240 млрд. грн., практично подвоївшись в порівнянні з 2010 р. (131 млрд. грн.). В результаті цього "біржова" частка в загальному обсязі торгів на ринку цінних паперів (2 трлн. грн.) перевалила за 10%. Динамікою зростання закінчили рік і інші показники ринку - зокрема, обсяг зареєстрованих випусків цінних паперів зріс з 96 до понад 160 млрд. грн.
Як повідомили в комісії, в поточному році планується стимулювати подальше зростання біржового сегменту за рахунок впровадження нових інструментів і акценту на освітніх програмах. "Ми розраховуємо, що цього року розвиток отримають нові похідні і боргові інструменти. З метою залучення приватних інвесторів на вітчизняний фондовий ринок зараз разом з АРІФРУ (Агентство з розвитку інфраструктури фондового ринку України) ми розробляємо Програму підвищення фінансової грамотності", - розповіли в прес-службі відомства.
Незважаючи на вражаючі цифри минулого року, експерти досить скептично оцінюють перспективи поточного року. Як відзначає керуючий активами групи Concorde Денис Костюк, в 2011 р. основне зростання обсягу торгів відбулося в першій половині року, коли фондові ринки стрімко зростали на тлі відновлення світової економіки. Проте потім пішов спад, ефект якого локальний фондовий ринок відчуває донині. "Зараз щоденний обсяг торгів у кілька разів менший, ніж він був на початку року, і можна порівняти з обсягами початку 2009 р., в розпал кризи", - говорить Костюк.
Швидше за все, дана тенденція буде достатньо тривалою, і протягом року інвестори будуть поводитись дуже обережно. "Якщо не брати до уваги технічні розміщення та угоди, то малоймовірно, що цього року біржам вдасться перевищити результат минулого року. Ситуація на світових ринках залишається дуже напруженою, ризики дефолтів досить високі. Український ринок залишиться дуже неліквідним", - упевнений керівник управління глобальних ринків ІК "Трійка Діалог Україна" Володимир Грищенко.
Стимулювати інтерес інвесторів будуть хіба що нові фінансові інструменти. Не останню роль в цьому зіграє і Національний банк, який суттєво урізноманітнив за останній час лінійку своїх боргових паперів. "Сприяти зростанню торгів буде активізація біржового обігу ОВДП, як за рахунок розширення інструментів (валютні, індексовані ОВДП, золоті сертифікати), так і за рахунок удосконалення інфраструктури розрахунків і торгів", - вважає глава ради асоціації "Українські фондові торговці" Сергій Антонов.
Солідарний в цій думці і директор біржі "Перспектива" Станіслав Шишков. "Зважаючи на негативні тенденції на ринку базового інструменту (акцій), що є єдиним, який активно торгується, складно очікувати вибухового зростання ліквідності на відповідні термінові контракти. Ринок уже не один рік чекає інструментів, які б хеджували більш зрозумілі й макроекономічно значущі базові активи - валюту, золото, біржові товари", - міркує експерт. За його словами, стимулом для інвесторів може послужити також і послідовна політика регулятора, спрямована на посилення відповідальності емітентів облігацій.
У той же час, як відзначає директор компанії I-NVEST Владислав Ревчук, роботи на біржовому ринку ще непочатий край і йому довго рости до нормальних обсягів, які будуть хоча б мінімально наближені до тієї ж Росії, де, приміром, загальний обсяг торгів на всіх ринках ММВБ-РТС в 2011 р. склав $10,1 трлн. "Найбільше, звичайно, поліпшити клімат на фондовому ринку України може стабілізація економічної ситуації на зовнішніх ринках та повернення іноземних інвесторів в Україну. Це найголовніший і найдієвіший чинник", - резюмує експерт.
За матеріалами:
Экономические Известия
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас