Kodak збанкрутувала — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Kodak збанкрутувала

1454
Kodak розорилася, не витримавши конкуренції з виробниками цифрової фототехніки. "Рада директорів і все вище керівництво одностайно вважають, що механізм тимчасового банкрутства - це необхідний крок. Він дозволить зберегти бізнес Kodak і в майбутньому повернути його до прибутковості", - заявив вчора голова ради директорів Kodak Антоніо Перез.
Як сказано в документах, поданих до суду Південного округу Нью-Йорка, вартість активів Kodak оцінюється в $5,1 млрд., а обсяг боргів становить $6,8 млрд. Минулого разу Eastman Kodak отримала прибуток в 2007 р. А з 2008 р. сумарні збитки компанії перевищили $1,76 млрд.
Kodak планує провести реорганізацію до 2013 р. У процесі банкрутства компанія розраховує продовжити виплачувати зарплату співробітникам і виконувати обов'язки перед клієнтами. Для цієї мети виробник взяв кредит у розмірі $950 млн. на 18 місяців у банку Citigroup. Погасити цю позику Kodak планує за рахунок продажу приблизно 1,1 тис. своїх патентів.
Чутки про те, що Kodak скочується у банкрутство, ходили давно. За останній рік акції компанії впали в ціні більш ніж на 91%. На початку січня рейтингове агентство Moody's порекомендувало не купувати акції Kodak, пославшись на "підвищену ймовірність банкрутства в найближчому майбутньому".
Примітно, що банкрутство Kodak сталося через цифрові камери, винахідником яких вона ж і була. У 1975 р. Kodak представила світу першу цифрову камеру, але не стала запускати її в серійне виробництво, побоюючись, що це вдарить по плівковому бізнесу.
Компанія не стала приділяти належної уваги розвитку цифрового напрямку, зосередивши зусилля на індустрії плівкової фотографії, в якій вона домінувала. До цифрових технологій Kodak всерйоз звернулася лише тоді, коли на цьому ринку вже досягли успіху конкуренти - в першу чергу японські Sony і Panasonic.
Наздогнати їх виявилося нездійсненною задачею. За висловленим у серпні визнанням Переза, Kodak спізнилася з переходом на цифрову епоху на п'ять років. У підсумку виробник залишився поза справами, оскільки майже всі фотографи і кінооператори перейшли від плівкової апаратури до більш зручної цифрової.
"Kodak виявилася компанією, що застрягла в минулому. Їй була дуже важлива її вікова історія, за яку вона встигла зробити безліч прекрасних речей і заробити з їх допомогою безліч грошей. Тепер їхня історія стала заборгованостями", - коментує ситуацію професор канадського університету "Рейрсон" Роберт Барлі.
Останні роки Kodak активно скидала баласт. З початку 2003 р. компанія закрила 130 лабораторій, призупинила роботу на 13 фабриках і звільнила 47 тис. співробітників. Опинившись не в змозі боротися з конкурентами на ринках, Kodak перейшла до ведення боротьби в судах.
Як писали "ЭИ", в березні минулого року компанія звернулася до суду з вимогою стягнути $1 млрд. з компаній Apple і RIM, стверджуючи, що в вироблених ними мобільних телефонах iPhone і BlackBerry використані методики формування на екрані зменшених копій фотографій для попереднього перегляду, які Kodak запатентувала в 2001 р.
Раніше за порушення цих патентів керівництву Kodak вдалося в досудовому порядку одержати від корейських виробників мобільних телефонів Samsung і LG $550 млн. і $ 414 млн. відповідно.
За словами експертів, всі, без винятку, сучасні мобільні пристрої, що володіють вбудованими фотокамерами, так чи інакше порушують патент Kodak, що дозволяє компанії вимагати з них гроші. Аналітики висловлювали обурення тим фактом, що бренд Kodak почав втрачати прив'язку до фотографії і став асоціюватися з якимось паразитуючим на інших компаніях організмом, нездатним до самостійного життя.
За матеріалами:
Экономические Известия
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас