США: Тільки Росія знає, навіщо вона будує "Південний потік"


США: Тільки Росія знає, навіщо вона будує "Південний потік"

Мета будівництва запланованого газопроводу "Південний потік" відома лише Російській Федерації, вважає спеціальний представник держдепартаменту США з питань енергетики Європи та Азії Річард Морнінгстар.

Як повідомив Інтерфаксу-Україна учасник конференції "Природний газ і енергетичне майбутнє України", що проходить в Києві в четвер, відповідні тези прозвучали в доповіді Морнінгстара. "Що стосується так званого "Південного потоку", здається, наші російські друзі все-таки беруться його побудувати. Навіщо - відомо тільки їм", - сказав спецпредставник держдепартаменту США.

На його думку, реалізація проекту позначиться на російсько-українських відносинах.

Як повідомлялося в кінці грудня минулого року з посиланням на голову правління ВАТ "Газпром" Олексія Міллера, параметри проекту газопроводу "Південний потік" сильно залежать від переговорної позиції України, після того як Туреччина дала дозвіл на прокладання магістралі в своїх водах. При цьому напередодні він заявив про прив'язку проекту "Південний потік" до України.

У той же час, торкаючись питання можливого зниження потужності "Південного потоку" в разі домовленості з Україною щодо участі в її газотранспортній системі, Міллер сказав, що "Південний потік" вже знаходиться на стадії будівництва, затверджено зведене ТЕО проекту, є морська частина, є сухопутна частина. Проектна потужність затверджена в обсязі 63 мільярдів кубометрів газу на рік, газопровід передбачає будівництво чотирьох ниток по 15,5 мільярда кубометрів. У грудні 2015 року буде введена перша нитка, і надалі будемо поступово збільшувати до заявленої потужності 63 мільярда кубометрів газу на рік".

В даний час Україна є головним транзитером російського газу до Європи. У січні 2006 і 2009 року суперечки України з Росією приводили до припинення транзиту російського газу до Європи. Крім того, "Газпром" неодноразово заявляв про неможливість контролювати обсяг транзиту газу через Україну, яка відбирає з транзитного потоку газу стільки, скільки потрібно, а не як передбачено контрактом на постачання. Сума проектних потужностей двох нових газопроводів "Північний" (55 мільярдів кубометрів) і "Південний потік" (63 мільярда кубометрів) дорівнює величині транзиту російського газу до Європи.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua