Експерт: Вирішенню газового питання з Росією заважає відсутність у команди Януковича стратегії енергетичної політики


Експерт: Вирішенню газового питання з Росією заважає відсутність у команди Януковича стратегії енергетичної політики

Експерт з енергетики Олександр Нарбут вважає, що успішним газовим переговорам з Росією заважає відсутність у нинішнього українського керівництва чіткої стратегії енергетичної політики.

"Переговори зайшли в глухий кут і, мені здається, що вивести їх з глухого кута при нинішньому підході переговорної команди і ставленні до цього процесу на найвищому рівні українській владі буде складно", - сказав експерт на прес-конференції в середу.

Основна проблема, на його думку, полягає у відсутності в української сторони чіткої стратегії енергетичної політики, що не дозволяє вийти на збалансоване рішення.

Нарбут зазначив, що російська сторона має детально опрацьовану стратегію в енергетичній політиці, яка постійно переглядається і оновлюється, а в українського керівництва її немає.

"Якщо для Росії абсолютно чітко окреслений список енергетичних активів і не тільки енергетичних, які носять стратегічне значення для реалізації тієї енергетичної та економічної політики, яку проводить Росія... то з нашого боку ведуться лише тактичні розмови", - сказав він.

За прогнозами експерта, сторони навряд чи зможуть домовитися з газового питання до президентських виборів у Росії.

"Якщо на даному етапі президент України, його оточення, прем'єр-міністр не переглянуть ставлення до вирішення газової проблеми, то боюся, що без серйозних втрат ми з цієї ситуації не зможемо вийти", - сказав він.

У свою чергу директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов зазначив, що Україна в нинішній ситуації змушена буде "якимось чином поділитися з Росією". "Це не відносини серйозних гравців, а це відносини меншого брата до старшого, щоб старший пішов на якусь поступку, щоб зменшити тягар високої ціни на газ для меншого брата", - сказав Карасьов.

При цьому, зазначив політолог, Москва буде кликати Україну "повернутися в сім'ю, в батьківський дім", а саме вступити в створювані об'єднання на пострадянському просторі.

Україна, за його словами, в цій ситуації "застигла" і не знає, в якому напрямі їй рухатися - в бік Росії чи Європи. "Україна застигла у позі буриданового осла і не знає, що вибрати, чи то сіно, то чи морквину. І в такій позі поки перебуває українська сторона, не знаючи, куди схилитися", - підкреслив Карасьов.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua