Бакулін: Україна має намір закупити в РФ у січні-лютому 4,6 млрд куб. м газу


Бакулін: Україна має намір закупити в РФ у січні-лютому 4,6 млрд куб. м газу

Україна планує в січні 2012 р. купити у Росії 2,1 млрд куб. м газу, в лютому - 2,5 млрд куб. м. Про це журналістам заявив глава НАК "Нафтогаз України" Євген Бакулін, передає кореспондент РБК-Україна.

"Україна планує імпортувати з Росії в січні 2,1 млрд кубометрів, в лютому - 2,5 млрд кубометрів, якщо буде холодна погода, то в січні - 2,5 млрд, у лютому - 2,8 млрд. А також відібрати з українських підземних газових сховищ в січні 3 млрд кубометрів, а в лютому - 2,5 млрд", - сказав він.

Нагадаємо, 13 січня повідомлялося про те, що Україна планує імпортувати в жовтні 2011 р. - березні 2012 р. 22,5 млрд куб. м газу. "Використання природного газу в Україні протягом IV кварталу 2011 р. - I кварталу 2012 р. прогнозується на рівні 41,5 млрд куб. м. Обсяг газу, який необхідно відібрати з ПСГ у цей період для споживачів України, складе до 8,7 млрд куб. м за умови надходження близько 22,5 млрд куб. м імпортованого газу для споживачів України", - повідомляється в матеріалах колегії Міненерговугілля.

За 2011 р., за даними Міненерговугілля, в ПСГ закачано близько 10,9 млрд куб. м природного газу. Загальний обсяг активного газу в сховищах в кінці сезону закачування на 15 жовтня 2011 р. складає близько 21,5 млрд куб. м.

За неофіційними даними, в жовтні-грудні 2011 р. Україна імпортувала близько 8,6 млрд куб. м газу. Виходячи з плану проходження осінньо-зимового періоду, в I кварталі 2012 р. країна повинна закупити 13,9 млрд куб. м.

Відзначимо, вчора повідомлялося, що Україна в січні 2012 р. скоротила імпорт газу втричі, в порівнянні з показником річної давнини. "За даними на 14 січня 2012 р., надходження з імпорту за добу становить 53,5 млн куб. м, відбір з підземних сховищ - 110,2 млн куб. м, температура повітря - +0,7 градуса за Цельсієм. На цю ж дату рік тому "Нафтогаз України" імпортував 175,5 млн куб. м газу, відібрав з ПСГ 114,1 млн куб. м при температурі повітря +0,5 градуса за Цельсієм", - сказав заступник директора департаменту з питань нафтової, газової , торф'яної, нафтопереробної промисловості та альтернативних видів палива Міненерговугілля України Костянтин Бородін.

Бородін відзначив, що зниження споживання газу пов'язане з високими цінами на цей енергоресурс.

Раніше глава Міненерговугілля Юрій Бойко заявив, що Україна з 1 січня здійснює відбір російського газу з розрахунку 27 млрд куб. м газу на рік.

У відповідь на це офіційний представник ВАТ "Газпром" Сергій Купріянов відзначив, що Україна відповідно до контракту не може знизити обсяг закуповуваного газу до 27 млрд куб. м. "У відповідності до контракту, зміна річних обсягів у принципі не може перевищувати 20%. У 2012 р., як усім відомо, контрактний обсяг поставки становить 52 млрд куб. м, і навіть чисто теоретично не може бути знижений до 27 млрд куб. м", - сказав Купріянов.

Крім того, глава "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що Україна повинна буде оплатити недобір російського газу.

Раніше Бойко заявляв, що в найближчі 5 років Україна планує зменшити закупівлю російського газу до 12 млрд куб. м на рік за рахунок зростання видобутку власного газу, ефективних технологій енергозбереження та заміни дорогого імпортного газу вітчизняним вугіллям.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Нафтогаз України
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua