2655
Мінпромполітики України ліквідовано і остаточно припинило діяти в кінці 2011 р.
Міністерство промислової політики України в рамках проведеної реорганізації ліквідовано і остаточно припинило існування в кінці 2011 року.
Як повідомляє Мінпромполітики у своїй останній інформації, в Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб підприємців 23 грудня 2011 р. було зроблено запис про припинення діяльності Міністерства промислової політики України.
При цьому пояснюється, що відповідно до указу президента України № 1085/2010 від 9 грудня 2010 року, Мінпромполітики розпочало процес реорганізації у Державне агентство з управління державними корпоративними правами та майном.
"Агентство держмайна стало правонаступником Мінпромполітики в частині реалізації державної політики щодо управління об'єктами державної власності", - йдеться в прес-релізі.
Крім того, повідомляється, що 11 січня 2012 р. президент України звільнив з посади першого заступника міністра промислової політики Сергія Сиротюка, який очолював комісію з реорганізації Мінпромполітики.
Як повідомлялося, Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) займе будинок колишнього Мінпромполітики, в Києві за адресою вул. Сурикова, 3: відповідне розпорядження уряду № 1062-р від 12 жовтня 2011 року підписав прем'єр-міністр Микола Азаров.
Раніше повідомлялося про реорганізацію Мінпромполітики України в Держагентство з управління державними корпоративними правами та майном (указ президента від 9 грудня 2010 року "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади"), а також про передачу низки функцій Мінпромполітики у відання МЕРТ і Мінприроди відповідно до постанови Кабінету міністрів від 27 липня 2011 р. № 798 "Про внесення змін до переліку органів ліцензування".
Правонаступником Мінпромполітики в частині формування, реалізації державної промислової політики, науково-технічної політики є МЕРТ. Зокрема, МЕРТ визначає пріоритети розвитку промисловості, готує пропозиції щодо удосконалення механізму державного регулювання функціонування промислового сектора економіки, визначає напрями розвитку науково-технічного потенціалу промсектора економіки, розробляє прогнози розвитку промвиробництва, розробляє та організовує реалізацію державних цільових програм розвитку промисловості, в межах своїх повноважень забезпечує реалізацію державної науково-технічної політики у сфері промисловості, виступає замовником і організовує державну науково-технічну експертизу інноваційних програм, проектів державного значення у сфері промисловості; здійснює методологічне забезпечення і складає загальнодержавні баланси попиту і пропозиції по основних видах промислової продукції, продовольчих та паливно-енергетичних ресурсів, здійснює розрахунок і моніторинг індикаторів продовольчої безпеки.
У відання МЕРТ також передається ліцензування заготівлі, переробки, металургійної переробки металобрухту кольорових і чорних металів, видача ліцензій на право розробки, виготовлення, реалізації, ремонту, модернізації та утилізації озброєння, військової техніки, військової зброї і боєприпасів до неї.
МЕРТ створило в своїй структурі новий підрозділ - департамент промислової політики, призначивши його керівником Віталія Майстренка. У структурі МЕРТ також створено управління розвитку галузей промисловості, яке курирує Павло Шинкаренко. Крім того, створено відділ розвитку ГМК та хімічної промисловості, начальником якого призначений Юрій Деркач.
Державне агентство з управління державними корпоративними правами та майном, створене на базі Мінпромполітики, очолив екс-міністр промполітики Дмитро Колесников.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною