Експерт: Підвищення акцизів на бензин на 8,8% не викличе зростання цін на бензин


Експерт: Підвищення акцизів на бензин на 8,8% не викличе зростання цін на бензин

Підвищення акцизів на бензин на 8,8%, що з сьогоднішнього дня набуває чинності, не викличе зростання цін на бензин, вважає глава "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн.

"Я вважаю, що це нічого не змінить. Підвищення акцизів буде компенсоване зниженням маржі операторів. Мова йде про індексацію", - сказав експерт.

За його словами, викликати подорожчання бензину на українських АЗС може прийняття законопроекту, ініційованого Борисом Колесніковим.

Колесніков пропонує підняти акцизи більш ніж у два рази. Ось тоді ціни на бензин можуть дійсно вирости, причому істотно", - заявив Куюн.

Раніше Куюн говорив, що відсутність стійкого і збалансованого підходу у держави до функціонування ринку нафтопродуктів може спровокувати різке зростання цін на нафтопродукти на початку 2012 р. і тим самим завдати удару по споживачам палива і по економіці країни в цілому. За його словами, пропоноване Мiнiнфраструктури підвищення акцизу на бензин призведе до зростання цін на дизпаливо для кінцевого споживача на 60 коп./л, на бензин - на 20 коп./л. Проте законопроект Мiнiнфраструктури ще не розглядався у ВР.

Нагадаємо, в Україні сьогодні акцизи на бензин зросли на 8,8% - до 198 євро/т, з публікацією в газеті "Голос України" закону №4235-VI "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків і зборів".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua