Словаччина порадила виключити деякі країни з єврозони — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Словаччина порадила виключити деякі країни з єврозони

986
Влада країн єврозони має розглядати всі варіанти для порятунку зони єдиної європейської валюти, включаючи можливість виключення деяких країн, вважає міністр фінансів Словаччини Іван Міклош.
"Було б ідеально, якби єврозону зараз врятували без додаткових витрат на порятунок Греції. Питання полягає в тому, чи буде можливо залишити єврозону в тому складі, в якому вона зараз є", - сказав він в інтерв'ю бізнес-виданню Wall Street Journal, передає РИА-Новости.
Словаччина традиційно скептично ставиться до програм допомоги європейським країнам-боржникам. Восени 2011 року країна навіть проголосувала за блокування розширення Європейського механізму фінансової стабільності (ЄФФС), створеного для фінансування пільгових кредитів таким країнам, як Ірландія та Португалія. Однак після зміни уряду словацькі парламентарії все ж таки проголосували за цей законопроект, який не міг набрати чинності без схвалення владою всіх країн-членів єврозони.
"Продовження існування і охорона євро дуже важливі для мене і це інтерес всієї Словаччини", - підкреслив політик.
Греція фінансує 360-мільярдний борг за рахунок кредитів ЄС і МВФ. У жовтні 2011 року європейські лідери ухвалили, що 110-мільярдний пакет кредитів, який виплачуються з травня 2010 року, недостатній.
До теперішнього часу кредитори (ЄС спільно з МВФ) погодили надання Греції пакет фінансової допомоги в розмірі 130 мільярдів євро, який включає пряме фінансування, списання частини боргів за облігаціями (обміну бондів з дисконтом, програма PSI) і рекапіталізацію місцевих банків. Якщо програма не буде здійснена до березня, то Афінам загрожує дефолт, адже саме через два місяці країні треба погасити 14 млрд зовнішньої заборгованості.
Незважаючи на збільшення фінансової допомоги в даний час все частіше звучать думки про те, що і 130 мільярдів євро обтяженої боргами Греції може не вистачити.
"Я не хочу коментувати це. Оскільки така можливість зараз перебуває лише в стадії обговорення", - зазначив він.
Словацький міністр додав також, що така позиція його країни визначається не тільки питаннями фінансування, а "реалістичним поглядом на речі".
"Це не тільки питання, чи хочемо ми віддавати більше наших грошей, але також і питання, чи має це сенс взагалі, реалістично очікувати, що Греція досягне своїх цілей (щодо скорочення держборгу і дефіциту бюджету)", - сказав він.
За матеріалами:
РІА Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас