191
Країни ЄС зможуть нарощувати бюджет без санкцій у випадку рецесії
Новий фіскальний договір - основа союзу бюджетної стабільності, про створення якого лідери країн ЄС домовилися на саміті в грудні минулого року - дозволить країнам-учасницям збільшувати бюджетний дефіцит вище норми в разі сильного економічного спаду в регіоні без автоматичного настання санкцій. Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на проект договору, який опинився в розпорядженні агентства.
На саміті 8-9 грудня 2011 р. лідери ЄС домовилися про створення союзу бюджетної стабільності на основі договору, який передбачає посилення контролю за витрачанням бюджетних коштів та обсягами держборгу. У рамках нового союзу пропонується ввести автоматичні санкції проти країн, дефіцит бюджету яких перевищить 3% ВВП.
До нового договору висловили бажання приєднатися 17 країн єврозони, а також Болгарія, Чехія, Данія, Угорщина, Латвія, Литва, Польща, Румунія і Швеція, - але тільки після узгодження пропозицій на рівні національних урядів. Небажання висловила лише Великобританія.
"Тимчасове відхилення від середньострокової мети буде дозволятися тільки у разі екстраординарної події, яку країна не зможе контролювати і яка серйозно вплине на фінансову позицію уряду, або ж в періоди сильної рецесії в єврозоні, Євросоюзі", - наводить агентство текст документа.
Ключовим принципом нового договору стане збалансованість бюджету країн-учасниць. Цей принцип буде вважатися виконаним, якщо річний структурний дефіцит країни не перевищить 0,5% номінального ВВП. Проте країни з держборгом значно нижче 60% ВВП можуть мати більший дефіцит, проте допустимий рівень у проекті не роз'яснюється.
Для того щоб договір набрав чинності, необхідна його ратифікація як мінімум дев'ятьма державами єврозони. Держави ЄС, що не входять до єврозони, можуть також поставити під ним свої підписи після отримання схвалення Кабінетів міністрів. Згідно з проектом договору, орієнтир для набрання чинності його положень - 2013 рік.
У понеділок президент Франції Ніколя Саркозі повідомив, що Франція і ФРН будуть домагатися підписання нового фіскального договору вже 1 березня поточного року.
За матеріалами: РІА Новини
Поділитися новиною