Естонія почала процес відчуження газопроводу від постачальника газу


Естонія почала процес відчуження газопроводу від постачальника газу

Уряд Естонії сьогодні на засіданні розглянув проект поправок до закону про природний газ, який передбачає, в тому числі, продаж естонським концерном Eesti Gaas, основним власником якого є російський "Газпром", своєї газорозподільної мережі, пише Уніан. Про це повідомляє джерело з посиланням на прес-службу уряду Естонії.

Метою законопроекту є приведення закону про природний газ у відповідність з директивами євросоюзу, що передбачають поділ бізнесу з продажу і транспортування газу, зазначає прес-служба.

Міністерство економіки країни, яка є ініціатором законопроекту, вважає, що відчуження газорозподільної мережі у концерну Eesti Gaas гарантує розвиток конкуренції та зміцнення енергетичної безпеки країни. Новий власник газових трубопроводів не повинен бути пов'язаний з продажем газу споживачам. Передбачається, що він буде визначений до 2015 року.

За первинними оцінками уряду, вартість естонської газорозподільної мережі становить приблизно 120 мільйонів євро.

Концерн Eesti Gaas займається купівлею, розподілом і продажем російського природного газу, а також обслуговуванням газових систем, будівництвом газопроводів і розвитком газової мережі в Естонії. Акціонерами Eesti Gaas є "Газпром" (37,02%), німецький Ruhrgas (33,66%), фінський Fortum (17,72%), а також Itera Latvija (9,85%) і міноритарії (1,75%).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua