Кабмін обіцяє, що хліб, бензин і машини не подорожчають


Кабмін обіцяє, що хліб, бензин і машини не подорожчають

У Кабінеті міністрів України запевняють, що жодних підстав для подорожчання в 2012 році хліба, бензину та автомобілів немає.

"Очікуваному слабкому через несприятливі погодні умови урожаю 2012 року допоможе щедрий урожай 2011-го, частина зерна якого буде збільшена в перехідних запасах. Завдяки тому, що уряд завчасно вирішує це питання, споживачі цього просто не відчують, адже хліба в державних засіках буде достатньо навіть якщо найбільш песимістичні прогнози на врожай 2012-го здійсняться, тому й підстав для подорожчання хліба не виникне", - йдеться в повідомленні Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату КМУ, розміщеному на урядовому порталі.

За даними Міністерства аграрної політики і продовольства, в поточному маркетинговому році обсяги виробництва зернових культур оцінюються на рівні 56,4 млн. тонн, з них пшениці - 22,4 млн. тонн, з якої 13,5 млн. тонн - продовольча. Очікується, що пропозиція зерна на внутрішньому ринку перевищить 62 млн. тонн при необхідності внутрішнього споживання зерна в 26,7 млн. тонн, пише УНІАН.

У Кабміні також відзначають, що ситуація зі станом посівів озимих зернових культур, зокрема пшениці, викликає занепокоєння, оскільки у зв'язку з несприятливими метеорологічними умовами втрати озимих можуть бути на площі 2 млн. га.

"Тому при подальшому критичному розвитку ситуації зі станом посівів, урожай озимої пшениці в 2012 році може скласти від 12 до 16 млн. тонн, з якої продовольчої пшениці - 6-8 млн. тонн", - йдеться в коментарі.

Однак навіть при такому врожаї, відзначають в уряді, в 2012 році запаси пшениці будуть достатніми для забезпечення внутрішніх потреб. При цьому ще очікується і формування надлишків такого зерна, яке буде поставлено на експорт.

Також в уряді наголошують, що для завчасного запобігання ситуації з очікуваним невисоким урожаєм 17 листопада в Мінекономіки на засіданні міжвідомчої робочої групи зі складання балансу попиту та пропозиції зернових культур було прийнято рішення про доцільність збільшення перехідних запасів продовольчої пшениці на 3 млн. тонн - до 5,4 млн. тонн. Таким чином, перехідні запаси всіх зернових культур можуть становити 9,1 млн. тонн.

Що стосується подорожчання імпортних автомобілів, то в уряді наголошують, що рішення, які б впливали на авторинок, не приймалися.

З приводу можливого підвищення цін на бензин в уряді відзначають можливість виникнення "спекулятивних" прагнень до цього нафтотрейдерів. "Заперечувати такі бажання, звичайно, не можна. Однак ніяких об'єктивних причин для подорожчання бензину немає. А будь-яким спекулятивним змовам монополістів буде дано жорстку відсіч", - запевняють у Кабміні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua