Експерт: Українська труба коштує набагато дорожче, ніж 20 мільярдів


Експерт: Українська труба коштує набагато дорожче, ніж 20 мільярдів

Оцінка української газотранспортної системи на рівні $ 20 млрд, озвучена російською стороною, занижена як мінімум в два рази.

Оцінка української ГТС на рівні $20 млрд була озвучена тільки російською стороною і є, м'яко кажучи, заниженою як мінімум в 2 рази", - заявив у коментарі Укрінформу колишній прес-секретар Нафтогазу Валентин Землянський.

За словами Землянського, у таку суму можна оцінити лише вартість труби без підземних сховищ газу, компресорних і газовимірювальних станцій, а також розгалуженої мережі газопроводів на території України.

"Взагалі ж вартість ГТС України може становити близько $50 млрд", - вважає експерт.

Він нагадав, що газотранспортна система Білорусі, яка в 2011 році стала власністю "Газпрому", була оцінена в $5 млрд. При цьому вона поступається українській за всіма позиціями, сказав Землянський.

Українська газотранспортна система включає 39,8 тис. км магістральних газопроводів, у тому числі 14 тис. км, діаметром 1020-1420 мм, 74 компресорні станції загальною потужністю 5450 МВт, 13 підземних сховищ газу з активним об'ємом в обсязі 32 млрд куб. м, або 21,3% від загальноєвропейської активної ємності. А загальна довжина газопроводів України складає 283,2 тис. км.

Нагадаємо, раніше глава правління компанії "Газпром" Олексій Міллер на зустрічі з прем'єром РФ Володимиром Путіним заявив, що Україна оцінила вартість своєї газотранспортної системи в $20 млрд і просить знижку на газ $9 млрд щорічно в разі створення газотранспортного консорціуму.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua