Нардеп: Питання лише - коли і наскільки впаде гривня — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Нардеп: Питання лише - коли і наскільки впаде гривня

Валюта
2911
У державному бюджеті на 2012 рік передбачена стабільність курсу гривні, хоча в це ніхто не вірить.
Таку думку висловив народний депутат України від НУ-НС Віктор Матчук в рамках дослідницької програми Інституту Горшеніна "Підсумки 2011 року", повідомили УНІАН в інституті.
Депутат зазначив, що сьогодні дуже мало людей в країні насмілюються говорити вголос про неможливість збереження стабільного курсу національної валюти. "Є окремі особистості, яким за посадою належить так говорити, але навіть по їхніх очах зрозуміло, що вони самі в це не вірять. Питання лише - коли і наскільки впаде гривня", - зазначив Матчук.
За його словами, одні вважають, що це відбудеться вже навесні, інші - "що до виборів якось протримаємося, а от на другий день після виборів відразу грохнемо її в два рази".
"Але в будь-якому випадку, стабільним цей курс протягом наступного року не буде. А бюджет не передбачає такої зміни", - сказав Матчук.
Депутат вважає, що за цим і низкою інших показників прийнятий бюджет носить лише рамковий декларативний характер.
"Хоча б тому, що в ньому, навіть після того як скоротили прогнозовані показники щодо зростання ВВП з більш ніж 5% до 3,9%, все одно не буде навіть 3,9%. Бо вже є висновок Світового банку, де для України найоптимістичнішими показником визначено 2,5%. Тобто, за цим показником зростання ВВП вже є нереальним", - вважає він.
Нереальними показники бюджету, на думку Матчука, є і через ціну на газ. "Ціна на газ такою не буде - вона або буде знижена, або вона зросте. Якщо ця формула залишиться без змін, то ціна в наступному році може продовжити зростати до 600 доларів. І тоді знову потрібно буде переглядати бюджет", - сказав депутат.
При цьому Матчук вважає, що Україна має можливість для перегляду ціни на російський газ. "Упевнений, що така можливість є, але також не менш впевнений, що це може відбутися тільки на дуже невигідних для України умовах. Тому моя особиста позиція - краще нехай буде висока ціна на газ, але ми будемо зберігати перспективу. Або шляхом рішення суду, або шляхом різкого зниження споживання газу вириватися з цієї кабали, ніж зробити так, як ми вчинили з Харківськими угодами - нічого не отримавши взамін ми здали частину національних інтересів України. Польща сьогодні споживає газу 14 млрд. кубометрів. Україна в минулому році спожила 66 млрд. Різниця - майже в п'ять разів. При цьому ВВП Польщі в 4 рази вищий, ніж в Україні. Тобто, коефіцієнт 1:20. Поляки в 20 разів менше споживають газу на виробництво одного євро ВВП. Ось це наша перспектива. Все інше - це від лукавого", - переконаний Матчук.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас