Азербайджан і Туреччина створять консорціум для будівництва газопроводу


Азербайджан і Туреччина створять консорціум для будівництва газопроводу

Азербайджан і Туреччина домовилися про створення консорціуму для будівництва газопроводу Trans Anadolu Dogalgaz Pipeline, йдеться в повідомленні міністерства енергетики і природних ресурсів Туреччини.

Меморандум про взаєморозуміння з будівництва трубопроводу підписаний в минулий понеділок в Туреччині між Мінпроменерго Азербайджану і Мінпроменерго Туреччини.

Меморандум передбачає створення консорціуму для будівництва газопроводу Trans Anadolu Dogalgaz Pipeline, в який увійдуть Держнафтокомпанія Азербайджану (ДНКАР), турецькі BOTAS і TPAO. Крім того, за умовами меморандуму до складу консорціуму можуть увійти й інші міжнародні газові компанії, зайняті в нафтогазовидобутку.

Міністр енергетики і промислових ресурсів Туреччини Танер Йилдиз повідомив, що вартість газопроводу Trans Anadolu Dogalgaz Pipeline оцінюється в $5 млрд. "Газопровід буде розрахований на доставку азербайджанського газу з грузино-турецького кордону до кордону Туреччини з Болгарією. Термін реалізації проекту складе 5 років", - сказав Т. Йилдиз.

Газопровід Trans Anadolu Dogalgaz Pipeline призначений для транспортування азербайджанського газу від грузино-турецького кордону до західних кордонів Туреччини. Передбачається, що пропускна здатність нового газопроводу для транзиту азербайджанського газу через територію Туреччини складе як мінімум 16 млрд кубометрів: 10 млрд - для Європи і 6 млрд кубометрів - для західних регіонів Туреччини.

Йилдиз повідомив журналістам, що у вівторок BOTAS проведе переговори з представниками ВАТ "Газпром" з питань постачань російського газу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua