814
Експерт: Економічне зростання в Україні за 2011 рік буде одним з найкращих у Європі
— Казна та Політика
Економічне зростання в Україні за підсумками 2011 року буде одним з кращих у Європі. Таку думку на прес-конференції висловив фінансовий аналітик Ерік Найман, повідомив УНН.
"Економічне зростання буде одним з кращих у Європі. При тому що зараз ми спостерігаємо гальмування української економіки, що пов'язано з борговою кризою в Європі та сповільненням економіки Китаю", - зазначив аналітик, додавши, що говорити про остаточні цифри поки передчасно.
Говорячи про економічні здобутки України в 2011 році, Ерік Найман відзначив, що головним макроекономічним досягненням нашої держави є зниження рівня інфляції з 9% до 5%.
"Це можна пояснити як загальносвітовим падінням цін на світових ринках, що негативно позначається на українській економіці. Другий фактор - це монетарні обмеження НБУ у зв'язку з виконанням меморандуму з МВФ", - зазначив експерт.
У той же час експерт зазначив, що монетарна політика НБУ призвела до зниження рівня зростання української економіки, оскільки кредитування банками економіки істотно знизилося.
"Якщо ви підете сьогодні в банк по кредит, то там вам швидше за все покажуть неправильну фігуру з трьох пальців", - підкреслив він.
Нагадаємо, що держбюджетом 2012 року передбачається зростання ВВП на рівні 3,9%. У той же час провідні фінансові інститути прогнозують, що зростання ВВП в Україні в 2012 році складе 2,5%.
За матеріалами: УНН
Поділитися новиною
Також за темою
Оновлено механізми реалізації Плану України в межах Ukraine Facility: що змінюється
У 2025 році Україна залучила $52,4 млрд зовнішнього фінансування: найбільші донори
Зростання ФОП у 4 кв. 2025 року: на 40% більше реєстрацій, ніж минулого року (регіони, галузі)
Уряд відтермінував введення обов’язкових платіжних терміналів для ФОПів
Що зміниться в 2026 році у сфері військової служби: ключові нововведення
ТОП-8 фактів та цифр ринку праці в 2025 році (дослідження)
