Міллер: Реалізація "Південного потоку" залежить від переговорів з Україною


Міллер: Реалізація "Південного потоку" залежить від переговорів з Україною

Реалізація проекту будівництва газопроводу "Південний потік" залежить від переговорів з Україною, заявив Агентству газової інформації (АГІ) голова "Газпрому" Олексій Міллер.

Коментуючи перспективи проекту "Південний потік" в контексті переговорів про співробітництво в газовій сфері з Україною, Міллер сказав: "Південний потік" завжди був прив'язаний до України".

На сьогодні Україна є головним транзитером російського газу до Європи. У січні 2006-го і 2009 рр. суперечки України з Росією приводили до припинення транзиту російського газу до Європи. Крім того, "Газпром" неодноразово заявляв про неможливість контролювати обсяг транзиту газу через цю країну - вона відбирає з транзитного потоку стільки, скільки потрібно, а не як передбачено контрактом на поставку.

Сума проектних потужностей двох нових газопроводів "Північний" (55 млрд куб. м) і "Південний потік" (63 млрд куб. м) дорівнює величині транзиту російського газу до Європи.

Офіційний Київ тривалий час непримиренно обстоював невідчужуваність з держвласності української газотранспортної системи. Проте останнім часом коментарі українських чиновників говорять про зростаючі побоювання Києва за долю газотранспортного активу у зв'язку з запуском альтернативних газотранспортних проектів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua