354
За три місяці обсяг угод злиття і поглинання в світі впав на 14%
Експерти відзначають падіння кількості угод злиття і поглинання та їх вартості практично у всіх сегментах ринку та регіонах світу.
Відповідно до опублікованого огляду ринку угод злиття і поглинання, підготовленого "Ернст енд Янг" (Ernst & Young M&A Tracker), в четвертому кварталі 2011 р. сукупний обсяг угод M&A в світі скоротився на 14%, в порівнянні з попереднім кварталом цього року, і на 18%, порівняно з четвертим кварталом 2010 року. У поточному кварталі середня вартість угод знизилася на 25%, досягнувши свого мінімуму за період з I кварталу 2010 року.
Огляд ринку M&A (M&A Tracker) складається компанією "Ернст енд Янг" у співпраці з Центром досліджень угод злиття і поглинання (M&A Research Centre, MARC) на базі Школи бізнесу ім. Дж. Каса при Лондонському міському університеті. При підготовці огляду використовуються дані з шести джерел (Bloomberg, CapitalIQ, Dealogic, Mergermarket, Thomson і Zephyr) про щоквартальні показники активності на ринку злиттів і поглинань, які потім консолідуються і порівнюються з аналогічними даними за I квартал 2010 року. Порівняння проводиться з використанням оригінальної методики, заснованої на середньозважених показниках.
Невпевненість бізнес-спільноти щодо темпів зростання світової економіки не додає бажання ризикувати. Як наслідок, кількість міжнародних угод M&A в четвертому кварталі 2011 р. впала до 30% від загальної кількості угод злиття і поглинання у світі. Крім того, останні три квартали цього року були відзначені небувалим зростанням частки розрахунків виключно в грошах, що відображає падіння вартості акцій компаній і робить стратегію фінансування угод за допомогою випуску акцій непривабливим варіантом для покупця.
Єдиною галуззю, в якій спостерігалося зростання угод M&A в жовтні-грудні 2011 р. як за кількістю, так і за вартістю, стало автомобілебудування. Якщо говорити про вартість угод, то вона збільшилася і в низці інших галузей, а саме в сфері ЗМІ, індустрії розваг, гірничодобувній і металургійній промисловості, нафтогазовій галузі та електроенергетиці. Найбільший же спад в цьому показнику був відзначений в секторі управління активами, банківському секторі, секторі споживчих товарів та телекомунікацій, у кожному з яких скорочення склало не менше 40%.
За матеріалами: Фокус
Поділитися новиною