Громадяни Європи вважають ЄС найбільш ефективним гравцем у боротьбі з кризою — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Громадяни Європи вважають ЄС найбільш ефективним гравцем у боротьбі з кризою

163
Громадяни 27 держав Євросоюзу та країн, що бажають до нього приєднатися, вважають, що структури ЄС - найбільш ефективні гравці в боротьбі з наслідками кризи навіть в порівнянні з національними урядами, йдеться в опитуванні "Євробарометр".
Ця осіння доповідь порівнюється з попередньою, весняною. Осіннє опитування для "Євробарометра" було проведено з 5 по 20 листопада. Воно проходило у формі особистих інтерв'ю з майже 31,7 тис. європейців у всіх 27 державах ЄС та країнах - кандидатах на вступ до об'єднання.
Кількість громадян, які вважають структури ЄС найефективнішим інструментом для боротьби з кризою, зросла приблизно за півроку на 1 відсотковий пункт - до 23%. Кількість респондентів, які віддали свій голос національним урядам, не змінилася, склавши 20%. На 2 пункти зросло число людей, які вважають, що ефективніше за всіх бореться з наслідками кризи G20 - до 16%, а за Міжнародний валютний фонд проголосувало на 1 відсотковий пункт менше - 14% респондентів.
Громадян, які вважають хорошим фінансове становище своїх сімей, стало за ці шість місяців менше на 4 відсоткові пункти - 61%. При цьому в Греції та Угорщині так вважають лише 24% населення, а у Фінляндії, Данії та Швеції - майже 90%.
Кількість людей, які вважають, що стан економіки їх країни "поганий", зросла за півроку на 3 відсоткові пункти - до 71%. За ці шість місяців ситуація з борговою кризою в Європі значно погіршилася. Довелося рятувати від дефолту Португалію, конструювати друге "рятівне коло" Греції, вводити штрафи за невиконання ліміту дефіциту бюджету. Боргова криза також вдарила по банках ЄС, і з'явилася необхідність їх термінової рекапіталізації, а франко-бельгійському гігантові Dexia довелося надавати екстрену держдопомогу.
Більшість рішень в боротьбі з борговою кризою за минулі півроку приймалися на рівні Євросоюзу - як правило, самітом глав держав регіону з попередньою підготовкою Єврокомісії. Однак далеко не всі вироблені рішення щодо виходу з кризи і ліквідації її наслідків були реалізовані.
Приблизно 68% опитаних вважають, що негативний вплив кризи на зайнятість ще не досяг свого піку.
Незважаючи на тривалу нестабільність, 34% респондентів продовжують довіряти Євросоюзу як політичному органу, більше, ніж своїм національним урядам. Однак цей показник за півроку просів на 7 відсоткових пунктів.
За матеріалами:
Банки.ру
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас