Нафтогазу дозволили обмежувати споживання газу підприємцям-боржникам


Нафтогазу дозволили обмежувати споживання газу підприємцям-боржникам

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект, ініційований Кабінетом міністрів України, про внесення змін до закону України "Про теплопостачання" (щодо використання технологічного мінімуму природного газу).

За ухвалення відповідного рішення проголосували 233 народні депутати з мінімально необхідних 226, повідомляє РБК-Україна.

Як сказано в пояснювальній записці до законопроекту, оскільки відповідальність за закупівлю газу та безперебійне газопостачання споживачів України несе НАК "Нафтогаз України", НКРЕ повинна бути солідарною з компанією, або той суб'єкт, який відповідає за постачання природного газу і розрахунки за нього, повинен управляти фінансовими потоками.

Крім того, відповідно до закону України "Про теплопостачання" одним із принципів, на яких базується державна політика у сфері теплопостачання, є заборона відключення в опалювальний період об'єктів теплопостачання від систем енерго-, газо-, водопостачання як об'єктів життєзабезпечення і стратегічного призначення.

З метою недопущення фінансових збитків НАК "Нафтогаз України", на думку авторів законопроекту, необхідно внести такі зміни в закон "Про теплопостачання": зобов'язати споживача теплової енергії здійснювати оплату теплопостачальній організації виключно на поточні рахунки із спеціальним режимом використання та ввести термін "технологічний мінімум споживання природного газу".

Також, надати право обмежити споживання природного газу його споживачам до технологічного мінімуму споживання у разі несплати або внесення не в повному обсязі плати за спожитий природний газ та послуги з його транспортування.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Нафтогаз України
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua