"Кредит-Рейтинг" дійшов до кінця — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Кредит-Рейтинг" дійшов до кінця

871
Судова суперечка Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) і рейтингового агентства (РА) "Кредит-Рейтинг" вирішилася на користь агентства. Вчора Вищий адміністративний суд вирішив залишити чинною постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 11 жовтня, повідомив генеральний директор агентства Станіслав Дубко. Тоді суд вирішив скасувати рішення НКЦПФР від 15 березня N246 про вилучення "Кредит-Рейтингу" з державного реєстру уповноважених агентств, однак регулятор не був згоден зі скасуванням рішення, тому й звернувся до касаційної інстанції. Рішення Вищого адміністративного суду набирає чинності з моменту його оголошення. У НКЦПФР цю інформацію підтвердили, але відмовилися коментувати рішення до отримання його на руки.
Домогтися повернення статусу "Кредит-Рейтингу" вдалося лише в результаті піврічних судових розглядів. Нагадаємо, 28 квітня Окружний адміністративний суду Києва відмовив агентству в задоволенні його вимог, після чого агентству вдалося знайти аргументи в апеляційній інстанції. Але виконання постанови Київського апеляційного адміністративного суду було призупинено 22 жовтня визначенням касаційної інстанції. "У заявах ми писали, що відповідно до нового порядку провадження справа повинна бути розглянута протягом 30 днів з моменту отримання матеріалів. Ми розраховували, що до кінця року рішення буде прийнято", - зазначив Станіслав Дубко. Це рішення суду вчора не змогли прокоментувати в Українській професійній асоціації з захисту інвесторів, кредиторів та страхувальників, яка неодноразово висловлювалася критично щодо колишнього монополіста ринку - "Кредит-Рейтингу". "Я не впевнений, що це рішення прийнято, і не знаю, що далі робитиме регулятор", - відповів голова рейтингового комітету УПАЗІКС Віталій Шапран.
В "Кредит-Рейтингу" розраховують на швидке виконання рішення суду. За словами Станіслава Дубка, після їх відновлення в реєстрі уповноважених агентств всі підтверджені рейтинги будуть вважатися правомочними при подачі річної звітності емітентами в НКЦПФР. "Немає прив'язки до дати рейтингу. Зрозуміло тільки, що він має бути чинним - від агентства зі статусом уповноваженого", - додав він. В Україні обов'язкові рейтинги присвоюють три уповноважені агентства: "Експерт-Рейтинг", IBI Rating та "Рюрик".
Проте виконати рішення суду комісія поки не в змозі. Джерело в НКЦПФР повідомило, що рішення про вилучення "Кредит-Рейтингу" приймалося колегіально, і повернути до реєстру його можна також через голосування членів комісії. В рамках адміністративної реформи колишня комісія ліквідується, а на новій посаді затверджено лише одного її керівника - Дмитро Тевелєв. Для прийняття рішення необхідний кворум - 4 з 6 голосів членів Нацкомісії.
Незважаючи на те що НКЦПФР не має можливості оскаржити рішення Вищого адміністративного суду, на думку старшого юриста "Василь Кисіль і партнери" Наталії Доценко-Білоус, судові позови можуть тривати. Підставою для нового протистояння, яке ускладнить відновлення статусу уповноваженого агентства, може стати позов інвестора, який зазнав збитків через дефолт емітента, якому "Кредит-Рейтинг" раніше присвоював високий рейтинг. "У такому випадку це можна трактувати як нововиявлені обставини", - зазначила Доценко-Білоус.
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас