Київ поки буде жити без Генплану — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Київ поки буде жити без Генплану

Нерухомість
345
Затвердження Генерального плану Києва, який повинні були схвалити відразу після Стратегії розвитку-2025, вирішили відкласти. Аж надто багато критики вислухали на свою адресу автори головного містобудівного документа міста. Тепер, як пообіцяв глава КМДА Олександр Попов, поки з громадськістю не узгодять, приймати не будуть.
Схили
Відомий архітектор Георгій Духовичний перераховує відразу кілька слабких місць нового Генплану. Одне з них пов'язане із зеленими зонами столиці. "Вони включили в зелену зону всю територію від схилів Дніпра до Кирилівської церкви. Але ж там багато ділянок вже виділені під забудову. Ми попросили розробників зробити просту річ - накласти план забудови на цю територію (відзначити на плані місця забудов), щоб було видно, що там буде відбуватися. Але вони цього робити не хочуть", - каже Духовичний.
Також Генплан передбачає будівництво великої кількості житла за рахунок ущільнення існуючої забудови Києва. "Нехай покажуть, де саме збираються ущільнювати, тому що ніхто не скасовував норми за кількістю лікарень, шкіл, доріг, навантаження на інженерні мережі. Все це повинно бути опрацьовано", - каже Духовичний.
Де цирк?
Голова комісії з культури Київради Олександр Бригінець вважає, що в документі не позначені місця археологічних пам'яток. "Наприклад, там повинні ще проводити розкопки, а їх захочуть забудувати, як часто це буває", - говорить депутат. А на набережній Дніпра, виявляється, можна будувати - вона не увійшла в охоронну зону. Також депутата не влаштовує, що документ не передбачає будівництво нових культурних об'єктів на лівому березі. Ні цирку, ні нового театру, - про що давно говорять.
Земля
Один з активістів руху "Збережемо старий Київ" Ігор Луценко склав список з декількох десятків скандальних землевідведень, які, на його думку, узаконюються новим Генпланом. "Попередньою владою виділені сотні гектарів у парках, скверах. У мерії заявляють, що вже повернули 1700 га. Але щодо багатьох з цих ділянок ще не закінчилися розгляди в апеляційних судах", - говорить Луценко. На його думку, місту потрібно провести серйозний аудит землі і з'ясувати, що залишилося, а що безповоротно пішло. "До того ж до Генплану має додаватися історико-археологічний план. Він потрібний при будівництві, щоб випадково не зруйнували шар з археологічними цінностями. Ми поки нічого цього не побачили", - говорить Луценко.
Попов: "Обговоримо з городянами"
У мерії кажуть, що Генплан схвалять тільки після доопрацювання та обговорення з киянами. "Ми хотіли прийняти Генплан відразу після "Стратегії Києва". Але так як з'явилося багато критики, я прийняв рішення, що його потрібно доопрацювати. Причому працювати над ним будемо до тих пір, поки його не схвалять кияни", - сказав нам голова КМДА Олександр Попов. За його словами, поки запропонований варіант, який дістався у спадок від попередньої влади. Там дійсно є землевідведення, за які раніше голосувала Київрада і вносила зміни. "Частину зауважень ми вже зняли. Після того як пройдуть всі суди щодо незаконних землевідведень, ми зможемо їх повернути місту та внести зміни в документ - там знову з'являться зелені зони. Але треба враховувати, що нам дістався дуже важкий спадок. І все-таки закон порушувати ми не можемо. Якщо чиновники дали "зелене світло" будівництвам, поставили там свої підписи, і на цих ділянках вже почато будівництво, навряд чи ми їх повернемо. Так як це було з будівництвом на метро "Театральна". У нас немає в бюджеті зайвих 50 млн грн, щоб компенсувати забудовнику його витрати, краще ми ці гроші витратимо на медицину, соцзахист. Але жодного нового дозволу на проблемне будівництво ми не дамо", - сказав нам Попов.
Марина Петі
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас