160
Експерти вважають необґрунтованою критику Енергетичного співтовариства Україною
Експерти вважають необґрунтованою критику Енергетичного співтовариства, яка прозвучала з боку української влади.
Про це вони повідомили під час круглого столу "Енергетика України 2011 - підсумки року", що проходив в прес-центрі Українських Новин.
Як зазначив незалежний експерт з питань енергетики Олександр Нарбут, Україна та ЄС щорічно підписували узгоджений звіт про виконання меморандуму про співробітництво в сфері енергетики укладеного в 2005 році.
Однак другий звіт в цьому році так і не був підписаний через позицію української сторони.
"Це пояснюється, в першу чергу, специфічною позицією української сторони, яка до останнього моменту тягнула узгодження деяких умов цього звіту, зокрема, не погоджуючись з тими оцінками, які дала європейська сторона щодо реформування "Нафтогазу" і виконання інших зобов'язань і аспектів" , - повідомив він.
Крім того, експерт розкритикував заяву заступника голови правління Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Вадима Чупруна про відсутність реакції Європейського Союзу на реалізацію Росією проекту "Південний потік".
"Ми знаємо, що позиція Європи щодо цього проекту - з точністю до навпаки. Ніякого особливого статусу цьому проекту надавати в Європі ніхто не збирається", - зазначив він.
На думку керівника енергетичних програм центру "Номос" Михайла Гончара, критичні заяви, зроблені на адресу Енергетичного співтовариства, свідчать про непослідовну політику України в енергетичній сфері.
"Після вступу до Енергетичного співтовариства ми бачимо зараз зворотні кроки з боку України, які робляться у формі кулуарних переговорів, а сам договір (про приєднання до ЕС) розглядається вже як елемент торгу. Це говорить про непослідовність енергетичної політики України і нездатність домовлятися", - сказав він.
Гончар додав, що Україні, швидше за все, доведеться чекати відповідної реакції з боку європейської сторони.
Як повідомляло агентство, 14 грудня 2011 р.Чупрун розкритикував Європейський Союз за відсутність реакції на реалізацію Росією проекту "Південний потік".
19 грудня Президент Віктор Янукович на прес-конференції за підсумками саміту "Україна - ЄС" звинуватив Енергетичне співтовариство в порушенні своїх прав та інтересів.
У свою чергу президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу наполягає на дотриманні Україною зобов'язань, взятих на себе при приєднанні до Енергетичного співтовариства.
За матеріалами: Українські Новини
Поділитися новиною