96
Українські фондові індекси в понеділок знизились після саміту Україна-ЄС
— Фондовий ринок
Українські фондові індекси в понеділок весь день перебували в "червоному боковику", а по завершенні саміту Україна-ЄС кинулися вниз, незважаючи на позитивну динаміку світових майданчиків: індекс "Української біржі" (УБ) просів на 1,72% - до 1456,29 пункту, індекс ПФТС - на 0,98%, до 565,04 пункту.
Обсяг торгів на УБ склав 91,5 млн грн, на ПФТС - 725,7 млн грн.
Всі папери індексного кошика УБ завершили торгову сесію зниженням. При цьому більше за інших просіли акції Стахановського вагонобудівного заводу (-6,08%), Крюковського вагонобудівного заводу (-3,8%) і "Донбасенерго" (-3,12%).
На ПФТС в лідери падіння вийшли папери Маріупольського заводу важкого машинобудування (-12,38%), Стаханівського вагонобудівного заводу (-4,72%) і "Дніпроенерго" (-3,44%). Трохи підросли акції "Укрнафти" (+0,92%), Полтавського ГЗК (+0,3%), папери концерну "Стирол" і Єнакієвського метзаводу додали по 0,71%.
Польський індекс акцій українських компаній WIG-Ukrain у понеділок знизився на 1,76% - до 651,05 пункту. Обсяг торгів індексними паперами склав 3,936 млн злотих.
Лідерами зниження серед індексних паперів були акції "Мілкіленда" (-6,25%) і "Астарти" (-6,03%). Папери "Кернела" та "Ововстара" додали по 0,78%.
Як повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" аналітик "Алор Україна" Павло Пашинський, зниженню українського ринку сприяли побоювання подальшого посилення європейської боргової кризи через дії рейтингових агентств, які продовжують знижувати рейтинги країн єврозони.
У той же час, додав експерт, у другій половині дня український ринок підтримала відносно спокійна ситуація на світових майданчиках в очікуванні телефонної конференції міністрів фінансів країн ЄС, присвяченої питанню про внесення додаткових коштів у МВФ, а також кроків щодо формування бюджетного союзу.
Аналітик ІГ "ТАСК" В'ячеслав Іванишин також вважає, що боргові проблеми єврозони залишаються ключовим джерелом негативу для українського фондового ринку. При цьому, за його словами, ринок досить негативно відреагував на результати саміту Україна-ЄС: як і очікувалося, угода про асоціацію не була підписана.
Крім того, стримуючим фактором для світових ринків стала звістка про смерть лідера Північної Кореї Кім Чен Іра, що підвищила градус глобальних ризиків на тлі невизначеності подальшої політики цієї ядерної держави.
За прогнозами В. Іванишина, у вівторок варто очікувати продовження бокового руху українського ринку: обсяги торгів свідчать про скорочення торговельної активності під кінець року; відсутні виражені внутрішні і зовнішні драйвери зростання.
У вівторок очікується публікація даних щодо платіжного балансу єврозони, а вже після закриття українського ринку - виступ президента ЄЦБ Маріо Драгі.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною