Що українцям пообіцяють з обіцяного — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Що українцям пообіцяють з обіцяного

Валюта
1485
Видання представляє плани-прогнози на наступний рік від українських чиновників. І порівнює їх з минулорічними "побажаннями".
Традиційно під кінець року видання "Коментарі" проводить опитування впливових політиків і топ-менеджерів, з метою з'ясувати їхні плани на рік наступний. Враховуючи, що бізнес у цьому році не охоче озвучував свої плани (багато хто перейшов через непевну ситуацію у країні на короткострокове планування), у пропонованій інтернет-версії видання зробило наголос на прогнози держчиновників і керівників держкомпаній. Тим більше, що ці самі плани (обіцянки) є можливість порівняти з торішніми висловлюваннями інтерв'юйованих.
Андрій Клюєв , перший віце-прем'єр-міністр, міністр Мінекономрозвитку:
Плани на 2012-й "Уряд буде проводити продуману соціальну політику, спрямовану на підвищення купівельної спроможності громадян та забезпечення зайнятості".
Планував на 2011-й: "Серед завдань - зменшення держборгу, який неймовірно зріс за останні два роки".
Що не вийшло: за даними Мінфіну України, обсяг держборгу (внутрішній і зовнішній) з початку 2011 року збільшився на 9,6% - до $44,51 млрд. При цьому внутрішній борг зріс на 7,4% - до $19,11 млрд., зовнішній - на 11,2% - до $25,39 млрд - "Коментарі").
Олександр Лавринович , міністр юстиції України:
Плани на 2012-й: Подальша оптимізація центральних органів виконавчої влади, і подальше скорочення кількості контролюючих органів, і скорочення функцій, які передбачають регулювання чи дозвільну діяльність.
Планував на 2011-й: "Ми зможемо стати свідками того, як з країни - лідера за кількістю державних службовців на душу населення Україна перетвориться на країну, де досягли результатів не завдяки кількості тих, хто працює на держслужбі, а завдяки якості та організації їх роботи. Ми можемо значно зменшити досить високі корупційні ризики".
Що не вийшло: згідно з останньою доповіддю міжнародної неурядової організації Transparency International, в 2011 році рівень корупції в Україні підвищився на 18 позицій (152 місце серед 183 досліджуваних країн).
Олександр Клименко , голова Державної податкової служби України:
Плани на 2012-й: "Успішний досвід роботи з легалізації зайнятості, який був застосований податковою службою на території Донецької області, буде впроваджений у всій державі за трьома основними напрямками. Це виявлення найманих працівників, з якими роботодавці не укладають трудові угоди і з яких не стягуються податки до бюджету, залучення до державної реєстрації громадян, які здійснюють підприємницьку діяльність без державної реєстрації, та залучення громадян до декларування отриманих доходів і свого майнового стану".
Плани на 2011-й податкової "Коментарям" рік тому озвучував Олександр Папаїка, вже екс-голова ДПС України: "Ми також будемо приділяти увагу модернізації нашої служби, буде вдосконалюватися робота офісів для великих платників податків. Зміни в діяльності податкової служби поліпшать інвестиційний клімат і забезпечать ефективне функціонування економіки держави".
Що не вийшло: За оцінками Європейської бізнес асоціації, індекс інвестиційної привабливості Україні в 3-му кварталі 2011 року знизився на 0,95 пункту - до рівня 2,56. Це найгірший показник за останні два роки. Справедливості заради варто відзначити, що це комплексна "заслуга" всіх органів влади і перших осіб держави.
Володимир Козак , генеральний директор "Укрзалізниці":
Плани на 2012-й: "Ми нарешті почали реалізовувати трансформацію "Укрзалізниці" в структуру у формі публічного акціонерного товариства, здатну забезпечити економіку і населення країни якісними перевезеннями. У грудні 2012-го ми сподіваємося завершити його створення".
Планував на 2011-й. Плани українських залізниць "Коментарям" рік тому озвучував Михайло Костюк, тодішній гендиректор "Укрзалізниці".
"На першому етапі заплановано з'єднати швидкісним залізничним сполученням Київ з містами проведення матчів Євро-2012 - Харковом, Львовом, Донецьком".
Що не вийшло: Рух поїздів Skoda і Hyundai на швидкості до 160 км/год між містами-господарями Євро-2012 буде відкрито тільки в наступному році.
Ігор Калетник , голова Державної митної служби України
Плани на 2012-й: "2012-й має стати роком не тільки електронного декларування, але запровадження повноцінного електронного обігу дозвільних документів".
Планував в 2011-му: "До кінця 2011 року має запрацювати електронна митниця, дуже сподіваємося, що буде прийнятий Митний кодекс. Ми повинні отримати повноваження для проведення постаудиту й вибіркового митного контролю на підставі аналізу ризиків".
Що не вийшло: підвищення Митницею індикативних цін призвело до зростання вартості багатьох товарів масового споживання в українському роздробі.
Юрій Недашковський , президент НАЕК "Енергоатом"
Плани на 2012-й: В наступному році "Енергоатом" планує отримати ліцензію на продовження терміну експлуатації 1-го блоку Южно-Української АЕС. Щодо інших згаданих блоків (1-го і 2-го блоків Запорізької АЕС - "Коментарі") - планується почати переоцінку їх безпеки.
Планував в 2011-му: "У наших планах і подальший розвиток альтернативної енергогенерації, завершення добудови третього гідроагрегату Ташлицької гідроакумулюючої електростанції, модернізація, розвиток Донузлавської ВЕС і вивчення потенціалу вітроенергетичних потужностей".
Що не вийшло: У серпні 2011 року відокремлений підрозділ "Южно-Українська АЕС" ДП "НАЕК "Енергоатом" за результатами тендерів уклало угоди на добудову Ташлицької гідроакумулюючої станції (ТГАЕС) - введення гідроагрегату №3. Загальна вартість угод склала 46,420 млн. грн. Відповідно до тендерної документації, введення третього гідроагрегату планується до кінця 2013 року
За матеріалами:
Коментарі
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас