Найбільш реальними кредиторами для України в 2012 році будуть російські банки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Найбільш реальними кредиторами для України в 2012 році будуть російські банки

Кредит&Депозит
383
Ще в середині 2011 року уряд України втратив здатність підтримувати життєдіяльність країни без позик. Криза в єврозоні підвищила попит на ринку боргового капіталу.
Про це у своїй статті пише аналітик Анатолій Баронін. За його словами, облігації внутрішньої держпозики (ОВДП) сьогодні залишаються для Кабміну фактично єдиним джерелом залучення коштів для обслуговування раніше взятих позик.
"Схлопування ринку зовнішніх запозичень змушує уряд шукати шляхи підвищення привабливості ОВДП і активізувати первинний ринок цих паперів, - відзначає автор. - З метою активізації внутрішнього облігаційного ринку Мінфін спростив доступ до ОВДП, збільшивши кількість банків, що мають право купувати облігації під час первинного аукціону. Однак, незважаючи на всі зусилля, спрямовані на те, щоб зробити вітчизняні боргові папери більш привабливими на ринку, ентузіазму потенційним інвесторам вони не додадуть. Підтвердженням цього є неодноразові зриви аукціонів через відсутність заявок протягом останніх декількох місяців. Це свідчить в основному про упередженість ринку і високі побоювання інвесторів щодо стабільності фінансової системи країни".
Згідно з проектом держбюджету України, в 2012 році планується випустити ОДВП на 28,35 млрд грн (3,5 млрд дол). Однак існуючі проблеми в ЄС підвищують попит на дешеві кредитні ресурси, особливо Міжнародного валютного фонду, зазначає А.Баронін. Це, за його словами, підтверджують плани Угорщини на отримання траншу від цієї організації на суму в 15-20 млрд євро.
"Очевидно, що порятунок Італії та деяких економік єврозони в майбутньому також може проводитися за допомогою кредитних коштів МВФ. При цьому їхні шанси на отримання позик значно вищі, ніж в України. Це означає, що найбільш реальним ресурсом кредитування української економіки є позики російських банківських установ з відповідними політичними ризиками", - вважає експерт.
Таким чином, за його словами, зниження обсягів припливу капіталу в економіку України стане ще одним фактором погіршення платіжного балансу в 2012 році. У підсумку за результатами року його дефіцит може перевищити 6% ВВП.
За матеріалами:
Дзеркало Тижня
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас