У США ухвалено бюджет Пентагону на 2012 р. в розмірі 662 млрд дол


У США ухвалено бюджет Пентагону на 2012 р. в розмірі 662 млрд дол

Конгрес США ухвалив бюджет Міністерства оборони країни на 2012 р. - закон був схвалений сенатом і незабаром буде направлений на підпис Президенту США Бараку Обамі. За ухвалення проекту бюджету проголосували 86 сенаторів, а проти - 13.

Згідно з документом, на потреби Пентагону в майбутньому році буде виділено 662 млрд дол, що на 43 млрд дол менше, ніж у 2011 р., передає Associated Press. Бюджет включає в себе прийняття санкцій проти Ірану і Пакистану. Так, обумовлюється, що Пакистану для отримання фінансової допомоги від США у розмірі близько 700 млн дол буде необхідно активно співпрацювати з американцями в боротьбі з тероризмом.

530 млрд дол з вищевказаної суми планується витратити безпосередньо на потреби Міністерства оборони США, включаючи утримання військових, закупівлю техніки і розробку нових озброєнь. Ще 115,5 млрд дол закладені на фінансування військових операцій за кордоном. 17 млрд дол отримають Міністерство енергетики та Рада ядерної безпеки США.

Під час розгляду документа в нього було внесено кілька поправок про спрощення розгляду та ведення справ, пов'язаних з терористичною загрозою. Так, згідно з однією з поправок, особи, підозрювані в співпраці з терористичними організаціями, можуть бути затримані на невизначений термін. Низка правозахисних організацій висловилися проти поправки, назвавши її "антиконституційною". Однак, як заявив сенатор Джон Маккейн, нова поправка не позбавляє громадян США їх конституційних прав, і тим, хто не порушує закон, "боятися нічого".

Зазначимо, що завдяки внесенню змін Конгрес США привів документ у відповідність до вимог Обами, який раніше пригрозив Конгресу накласти вето на проект бюджету. В даний час діє розпорядження адміністрації Президента США, що зобов'язує Пентагон скоротити військові витрати на 100 млрд дол в найближчі десять років.

Нагадаємо, в березні 2011 р. Міністерство оборони США представило проект військового бюджету на 2012 р., попросивши фінансування в розмірі 670,6 млрд дол. Частину коштів, зокрема, планувалося витратити на програми створення дальнього бомбардувальника нового покоління і стратегічного атомного підводного човна SSBN (X).

8 липня Палата представників США проголосувала за військовий бюджет в розмірі 649 млрд дол. Відповідно до затвердженого в липні документу, 119 млрд дол планується витратити на операції в Іраку та Афганістані, а також на збільшення чисельності особового складу збройних сил США на 1,6 %. Крім того було передбачено 5,9 млрд дол на купівлю 32 новітніх винищувачів F-35, виготовлених за технологією "стелс" (вона дозволяє літальному апарату залишатися непоміченим для більшості радарів), і ще 15,1 млрд дол - на придбання 120 кораблів для військово-морських сил США.

У жовтні глава Пентагону Леон Панетта заявляв, що військові видатки США скоротяться на 350 млрд дол протягом наступних 10 років. За його словами, раніше влада планувала скоротити витрати на 450 млрд дол. Однак після заяв Пентагону про необхідність знизити цей показник адміністрація США зупинилася на 350 млрд дол. На думку міністра оборони, скорочення витрат на 450 млрд дол не поставило б під загрозу безпеку США , але зробило б проблематичним виконання безлічі військових проектів. Остаточно програма скорочення оборонних видатків буде готова до моменту оприлюднення проекту бюджету на 2012 р. в лютому.

За словами Панетти, військові витрати США збільшилися майже удвічі з моменту трагедії 11 вересня 2001 р. і становлять зараз 700 млрд дол без урахування кількох трильйонів доларів, витрачених на компанії в Іраку та Афганістані.

Раніше Панетта заявляв, що через значне скорочення витрат на оборону Сполучені Штати не зможуть покривати дефіцит фінансування військових програм НАТО.

Нагадаємо, військовий бюджет США в 2011 р. був затверджений на рівні 725 млрд дол, на 2010 р. - у розмірі 636 млрд дол. Майже п'ята частина цієї суми була схвалена на війни в Іраку та Афганістані.

Як і в минулі роки, витрати США на оборону є найбільшими в світі.

Так російська влада запланувала фінансування держоборонзамовлення на 2012 р. на рівні 1,769 трлн руб. (55,5 млрд дол.) Згідно з Міноборони РФ, на 2013 р. ці витрати зростуть до 2,236 трлн руб. (70 млрд дол), а в 2014 р. - до 2,625 трлн руб. (82,3 млрд дол.)

Зазначимо, в 2011 р. російський військовий бюджет склав 1520,62 млрд руб. (47,6 млрд дол), що становить 14,3% від усіх видатків бюджету та 3,02% від ВВП.

Військовий бюджет Китаю за останні п'ять років збільшився майже на 70%.

У 2011 р. військовий бюджет КНР склав 601,1 млрд юанів (91,5 млрд дол.) Таким чином, у порівнянні з 2010 р., він виріс на 12,7%. На 2012 р. показник ще не був озвучений, але експерти не сумніваються, що він істотно виросте.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua